› bieżące
07:23 / 22.03.2014

Mieszkańcy wygrali. Krakusa będzie dwukierunkowa

Mieszkańcy wygrali. Krakusa będzie dwukierunkowa

fot. Bartłomiej Ryś

Walczyli i wywalczyli. Miasto przyjęło do wiadomości petycję mieszkańców ul. Krakusa w sprawie wprowadzenia tam ruchu dwukierunkowego. Wczoraj pojawiły się tam już nowe oznaczenia dotyczące nowych zasad ruchu kołowego.


Przypomnijmy, że wierni z parafii św. Pawła zbierali podpisy w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Krakusa. Wiąże się to z chęcią zmiany drogi z jednokierunkowej na dwukierunkową. Petycja została przekazana do Urzędu Miasta.

Dawniej ulica ta była przejezdna w obu kierunkach. Zarówno przy wjeździe od strony Robotniczej i Poprzecznej. Mieszkańcy oraz tamtejsi duchowni proszą o zaangażowanie się w tą sprawę, ponieważ ewentualna zmiana wpłynie na sprawniejszą komunikację w tej okolicy.

Ratusz przychylił się do wniosku mieszkańców o wprowadzenie na ul. Krakusa ruchu dwukierunkowego. W dniu 21 marca 2014 ustawione zostały nowe znaki pionowe, które zmienią dotychczasową organizację ruchu drogowego. Zmiany wprowadzone będą na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Krakusa, ul. Klimuszki z ul. Krakusa, ul. Poprzecznej z Krakusa. Na odcinku od ul. Poprzecznej do ul. Browarnej zostanie zachowany ruch jednokierunkowy - jak dotychczas.

Z uwagi na szerokość jezdni wynoszącą 5,0 m - po obu stronach ul. Krakusa - ustawione będą znaki zakazu zatrzymywania się, a prędkość pojazdów ( jak dotychczas) będzie ograniczona do 40 km/h.

 

9
1
oceń tekst 10 głosów 90%

Powiązane artykuły

Parafianie zbierają podpisy. Chcą dwukierunkowej ul. Krakusa

11.12.2013 komentarzy 7

Wierni z parafii św. Pawła zbierają podpisy w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Krakusa. Wiąże się to z chęcią zmiany drogi z jednokierunkowej na...

Podpisy w sprawie ul. Krakusa złożone w Urzędzie Miejskim

23.12.2013 komentarzy 5

Petycja w sprawie zmiany organizacji ruchu ul. Krakusa, której inicjatorem byli wierni z parafii św. Pawła, została przekazana do władz miasta. Dotychczasowy...