› inwestycje miejskie
12:05 / 31.07.2014

Mieszkańcy zrzucili się na drogę przy garażach

Mieszkańcy zrzucili się na drogę przy garażach

fot. Michał Libuda

Miasteczko garaży przy ul. Browarnej powstało jeszcze w poprzednim ustroju. Od tego czasu użytkowane jest przez dużą liczbę mieszkańców. To miejsce spotkań, majsterkowania, pielęgnacji pojazdów. Z racji dużej liczby samochodów, przejeżdżających tamtymi, wąskimi uliczkami, nawierzchnia pozostawia sporo do życzenia.

Ostatnio zostało to jednak zmienione. Oczywiście nie wszędzie, tylko w jednym z fragmentów całego kompleksu garażowego. Od strony ul. Obrońców Pokoju znajduje się jeden z wjazdów na teren. Jednak ta droga była dziurawa. W wyrwach zbierała się woda. To utrudniało dojazd użytkowników do swoich garaży.

Mieszkańcy nie czekali jednak na działania Urzędu Miejskiego. Sami zorganizowali zbiórkę, w kwocie 30 zł na wzmocnienie i wyrównanie omawianego fragmentu drogi. Piaskiem zasypano drażniące dziury, zebrano nawierzchnię.

Dzięki temu droga jest w lepszym stanie, a woda może spływać w kierunku ul. Browarnej. Przygotowano również piasek by każdy mógł na własną rękę, przy swoim garażu, wyrównać teren.

1
3
oceń tekst 4 głosów 25%

Zdjęcia ilość zdjęć 5