› dzieci i rodzina
08:00 / 08.12.2015

Mikołaj pamięta również o przedszkolakach. Zobacz obszerną galerię

Mikołaj pamięta również o przedszkolakach. Zobacz obszerną galerię

fot. Beata Samul

Do Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej, w piątek 4 grudnia zawitał św. Mikołaj. Nasza redakcja po raz kolejny miała okazję uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla dzieci. Jak dzieciom podobała się wizyta św. Mikołaja? Możecie zobaczyć w obszernej galerii zdjęć.


Dzieci od rana z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie. Przez cały tydzień nauczycielki opowiadały przedszkolakom o życiu św. Biskupa Mikołaja, Jego dobroci i otwartym sercu na potrzeby oraz biedę innych ludzi. Św. Mikołaj spotkanie ze wspólnotą przedszkolną rozpoczął od modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na świecie ( nasza wspólnota modli się w każdy pierwszy piątek miesiąca Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na świecie)

– podkreślała Jolanta Parasiak, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej.

Po modlitwie, w jednej z sali każda z grup przedszkolaków spotykała się ze św. Mikołajem. Dzieci prezentowały wszystkie swoje umiejętności: śpiewały piosenki, recytowały wiersze o Mikołaju biskupie, a personel przedszkola – dając przykład podopiecznym – zaprezentował swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane wizytą św. Mikołaja, a także otrzymanymi od niego prezentami.

Grupa Serduszek -chcąc naśladować czyny i dobroć biskupa Mikołaja - przyniosła  słodycze  jako Dar Serca dla św. Mikołaja. Nasz Gość bardzo się wzruszył, był zaskoczony prezentem  od  3 letnich przedszkolaków

– dodawała Jolanta Parasiak.

Dzieci cały dzień chodziły uśmiechnięte i wspominały wizytę św. Mikołaja. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 137