› sport
21:26 / 08.12.2012

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez EKS Mlexer

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez EKS Mlexer

fot. Konrad Kosacz

W sobotni poranek Zespół Szkół Gospodarczych po raz kolejny gościł tenisistów stołowych Mlexera. Tym razem byli to jednak goście wyjątkowi, bo grali najmłodsi ze szkółki tenisa stołowego elbląskiego klubu.

Szesnastu młodych tenisistów i tenisistek grało przede wszystkim dla zabawy, każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodki upominek, a najlepsi zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi.

W pierwszym pojedynku zmierzyli się Piotr Sznaze i Piotr Krajewski. Sznaze łatwo poradził sobie z przeciwnikiem i wygrał cały mecz 3:0, awansując do kolejnej rundy rozgrywek. Rywalem dla zwycięzcy miał być wygrany z dwójki: Miłosz Cytawa – Michał Kamiński, po trzech setach triumfował 3:0 Cytawa. Druga grupa to mecz Julii Libury z Gracjanem Pawlukiewiczem. Pojedynek wygrał Pawlukiewicz (3:1), ale nie obyło się bez momentów słabości. Z drugiego meczu: Ola Szuszkiewicz – Mariusz Kowalski, awansował Kowalski.

Kolejne rozgrywki to walka Jakuba Kowalskiego i Mateusza Rogowicza, z której zwycięsko wyszedł Kowalski (3:0). Natomiast przeciwnikiem Kowalskiego został Aleksander Gotkowski, wygrywając mecz z Radosławem Przejeździeckim.
W ostatniej kolejce grali: Jakub Szmigiel i Antek Borycki oraz Damian Jabłoński i Igor Grzelak. W pierwszym pojedynku wygrał Szmigiel, a w drugim Grzelak.

Nadszedł czas na ćwierćfinały – w pierwszym meczu Piotr Sznaze wygrał zdecydowanie 3:0 z Miłoszem Cytawą.
Drugie starcie to mecz Gracjana Pawlukiewicza z Mariuszem Kowalskim. Przeciwnikiem dla Piotr Sznaze okazał się Kowalski, który pokonał Pawlukiewicza.
W grupie drugiej grali: Jakub Kowalski z Aleksandrem Gotkowskim oraz Jakub Szmigiel z Igorem Grzelakiem. Z pierwszej pary awansował Kowalski, który w półfinale miał podjąć Grzelaka.

Półfinałowe starcie Mariusza Kowalskiego z Piotrem Sznaze były szczęśliwe dla tego drugiego, który dotarł do finału, natomiast w drugiej parze triumfował Grzelak.

Mecz o najniższy stopień podium rozegrali: Jakub Kowalski i Mariusz Kowalski, po zaciętej walce brązowym medalistą został Jakub Kowalski.

Pojedynek finałowy: Piotr Sznaze – Igor Grzelak był pokazem umiejętności młodych adeptów ping ponga. Po zaciętej walce – 3:2 zwyciężył Sznaze i wygrał Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

Na koniec imprezy odbyło się oficjalne wręczenie nagród, chwila dla fotoreporterów, dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy sportu. 

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 16