› bieżące
13:59 / 29.06.2013

Miller: koalicja z ugrupowaniem, które zapewni realizację programu SLD

Miller: koalicja z ugrupowaniem, które zapewni realizację programu SLD

fot. elblag.net

Radni SLD w radzie miejskiej Elbląga zawiążą koalicję z tym ugrupowaniem, które zapewni realizację programu Sojuszu - powiedział w piątek w Elblągu szef tej partii Leszek Miller. W sobotę w Elblągu rozpoczną się rozmowy partii w sprawie utworzenia koalicji w radzie miejskiej.

Janusz Nowak z SLD ma rozmawiać o ewentualnej współpracy z kandydatami w wyborach na prezydenta miasta, którzy przeszli do drugiej tury Jerzym Wilkiem z PiS i Elżbietą Gelert z PO. Na spotkaniu z dziennikarzami szef Sojuszu podziękował mieszkańcom za poparcie kandydatów SLD do rady miejskiej i kandydata na prezydenta Elbląga Janusza Nowaka.

- SLD ma 5 radnych z woli wyborców i to nas bardzo cieszy, bo to pozwoli kształtować przyszłą politykę rady miasta, na to, by rada koncentrowała się na najważniejszych problemach, jakie są do rozwiązania - podkreślił Miller.

Dodał, że kierownictwo SLD nie stawia żadnych wymogów lokalnym strukturom w sprawie wyboru koalicji.

- Koalicja, która powstanie w mieście powinna być przede wszystkim tak skonstruowana, by służyć mieszkańcom i by zapewnić harmonijne i skuteczne rządzenie" - powiedział Miller. Dodał, że zawiązanie koalicji przez SLD będzie uwarunkowane tym, czy przyszły koalicjant zapewni "maksymalną realizację programu SLD".

Pytany o to, kogo z kandydatów na prezydenta miasta SLD poprze w drugiej turze, Miller odpowiedział, że "mieszkańcy Elbląga powinni wybrać na prezydenta taką osobę, by później nie żałować swojego wyboru". "Drodzy mieszkańcy Elbląga - jak sobie pościelicie - tak się wyśpicie" - dodał.

- Uważam, że jeśli nasz kandydat nie uczestniczy w drugiej turze, to mnie, mieszkańcowi Warszawy, nie wypada mówić, kogo powinni wybierać mieszkańcy Elbląga - podkreślił szef Sojuszu.

(PAP)
 

7
1
oceń tekst 8 głosów 88%