› sport
12:59 / 05.12.2016

Mistrzostwa Elbląga w Judo Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

 Mistrzostwa Elbląga w Judo Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

fot. IKS "Atak"

Tak jak zapowiadaliśmy, podczas sobotniego turnieju nie zabrakło szczerych emocji, zaangażowania, woli walki i radości ze sportowej rywalizacji. W tak sportowy nastrój wprowadzili nas zawodnicy, a także Grupa Combat, która podczas otwarcia zaprezentowała pokaz samoobrony.

W tym roku w mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z takich klubów jak: UKS ADA JUDO FUN z Gdańska, Akademia JUDO Dragon z Gdyni, Klubu ''Zefirek'', który działa przy SOSW nr2 w Elblągu, a także gospodarze- zawodnicy IKS „ATAK”. Swoją obecnością zaszczycił nas Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jerzy Wcisła, który uroczyście otworzył mistrzostwa. Gościliśmy także Pan Marek Burkhardt - Radnego Rady Miejskiej w Elblągu.- było nam bardzo miło, dziękujemy za przybycie.

 Dla naszych gości z trójmiasta, którzy trenują od niedawna były to pierwsze poważne zawody, dlatego jako gospodarze staraliśmy się, aby Ela, Janek, Wojtek, Tymoteusz, Kamil, Maciek, Adam, Michał, Patryk, Mikołaj a także Radek z bratem Przemkiem czuli się swobodnie i byli zadowoleni z pierwszych walk na naszych matach. Choć porażki są potrzebne, bo umacniają charakter zawodników, tym razem nie było przegranych tylko sami wygrani. Wszyscy byli wspaniali i otrzymali pamiątkowe statuetki za udział w turnieju. Turniej był także okazją by wręczyć okolicznościowe statuetki kolejnym trzem zawodnikom klubu IKS „ATAK” z okazji Jubileuszu Dziesięciolecia uprawiania judo. Zawodnikami tymi są: Maria Mierzwińska, Mateusz Romanowski i Michał Warno- gratulujemy serdecznie !!!

Serce nasze skradła najmłodsza zawodniczka -Ela z UKS ADA JUDO FUN, niesamowity potencjał i charyzma, brawo !!! Pod okiem tak utytułowanej trener wróżymy Eli wiele sukcesów.  Jak co roku odwiedził nas Mikołaj, który nie zawiódł i przyniósł prezenty. Na zakończenie był tort, który ufundował tajemniczy sympatyk naszej sekcji, a w wykonaniu Pani Danieli był przepyszny –dziękujemy.

Dziękujemy trenerom: Adriannie Romanowskiej, Donacie Kalińskiej i Adriannie Dadci -Smoliniec za pasje którą przekazują swoim zawodnikom i przygotowanie ich do walk, a sędziom za obiektywizm podczas turnieju.  Licznie zgromadzonej publiczności pokłon za doping, wsparcie i zaangażowanie. Jest to bardzo ważny element integracji i utwierdzania nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens. Ogromne podziękowania płyną do władz naszego klubu na ręce Pani Anety Rękas -Woźnej - za wiarę wsparcie i opiekę nad naszą sekcją . Dziękujemy, dziękujemy dziękujemy !!!

Zarząd IKS "Atak"

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%