15:30 / 09.04.2019

Mistrzostwo w Ełku

W ubiegły weekend w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej FTS wraz z X Ogólnopolskim Turniejem Tańca Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. Tancerze EKT Jantar jak zwykle zaprezentowali znakomity poziom zdobywając wysokie lokaty oraz Mistrzostwo Polski Północnej FTS.

Podczas trwających w weekend Mistrzostw Polski Północnej FTS oraz towarzyszącego X Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Ełku, elbląskie pary uplasowały się wysoko na podium. W kategorii MPP Dzieci Starsze w tańcach standardowych, młodzi tancerze wytańczyli następujące miejsca: 1 miejsce – Gabriel Pietras i Julia Kawa, 2 miejsce – Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska, 3 miejsce – Mariusz Zamiara i Amelia Saryk. W tej samej kategorii wiekowej, w tańcach latynoamerykańskich, nasi tancerze zdobyli: srebro - Zamiara Mariusz i Amelia Saryk oraz brąz – Gabriel Pietras i Julia Kawa.

Młodzi Jantarowcy podczas X OTTS o Puchar Prezydenta Miasta Ełku również zdobyli wysokie lokaty. W kategorii 14-15 D ST na trzecim miejscu stanęła para Michał Dreger - Kinga Sokalska. Nieco młodsi tancerze Konrad Śliwa i Hania Buczek, w kategorii 8-9 F zdobyli złoto i stanęli najwyżej na podium. Pierwsze miejsce zdobyli również Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska w kategorii 10-11 E. Tej parze udało się zdobyć wyższą klasę taneczną – awansowali do klasy „D”.