› imprezy
15:27 / 14.11.2012

Mistrzowie Ilustracji - wystawa w Bibliotece Elbląskiej

Mistrzowie Ilustracji - wystawa w Bibliotece Elbląskiej

fot. Bohdan Butenko

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Wydawnictwo „Dwie Siostry” zapraszają do oglądania wystawy „Mistrzowie ilustracji”, która będzie prezentowana w Galerii Spatium Novum od 14 listopada do 3 grudnia. Wstęp wolny.

Wystawa „Mistrzowie Ilustracji” prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość. Każdy z nich wypracował własny, oryginalny styl graficzny rozpoznawalny na pierwszy rzut oka: smukłych linii Szancera nie sposób pomylić z dowcipną lapidarnością Butenki, a oszczędnej kreski Lengrena ­– z subtelnym realizmem Orłowskiej-Gabryś.

Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek „Mistrzowie Ilustracji”, w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej grafiki książkowej.

Dla dorosłych wystawa „Mistrzowie Ilustracji” będzie sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją. Dla wszystkich bez wyjątku – okazją do obejrzenia świetnych ilustracji i zastrzykiem pozytywnej energii i uśmiechu. 

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki: poniedziałek-piątek (9.00-18.00) sobota (9.00-15.00).


Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt:
Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
ul. św. Ducha 3 - 7
tel. 55 611 31 69,
e-mail: m.adamska@biblitekaelblaska.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%