› bieżące
11:30 / 29.04.2015

Mistrzowie rowerowej kierownicy wybrani. Nie straszna im nawet ulewa

Drużyny: Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 3 w swoich kategoriach wygrały wczoraj Miejski Finał Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O zwycięstwo walczyło 14 drużyn z podstawówek i 10 z gimnazjów. Konkurs składał się z trzech konkurencji: test, jazda rowerem na placu manewrowym, pierwsza pomoc, a dla gimnazjów dodatkowo jazda sprawnościowa po torze przeszkód. Zwycięzcy wezmą udział w finale wojewódzkim również w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 2, przy ul. Polnej w Elblągu.

Miejski finał Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zgromadził 24 drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów. Pogoda wystawiła zawodników na ciężką próbę. - Była okropna. Uczniowie jeździli w strugach deszczu – zauważa Dariusz Andrzejewicz, opiekun: drużyny z Gimnazjum nr 3. Nie przeszkodziło to, w zdobyciu przez przedstawicieli tej szkoły pierwszego miejsca w swojej kategorii. - W drużynie byli: Jan Iwaniszyn, Kacper Ledwosiński i Szymon Butryn – wylicza Andrzejewicz. - Wypadli bardzo dobrze, a bezkonkurencyjni byli w testach i jeździe sprawnościowej po torze przeszkód. Gimnazjum nr 3 zawsze było w czołówce. W poprzednich latach zajęło III i II miejsce.

W kategorii podstawówek wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Jej opiekunem jest Małgorzata Stanecka. Skład zwycięskiej ekipy: Karolina Rybicka, Katarzyna Łowczak, Kacper Wojciechowski i Szymon Przekaza. Za SP nr 4 uplasowały się szkoły: II miejsce SP nr 6, III miejsce SP nr 1. Zwycięzcy medalowi otrzymali puchary i dyplomy. Były również nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydenta Elbląga. Głównym organizatorem był Referat Edukacji Departamentu Edukacji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wspomagały go inne instytucje związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.