› sport
11:40 / 05.02.2016

Mistrzowie transferowego polowania zebrali ekipę

Mistrzowie transferowego polowania zebrali ekipę

fot. rowery.org

Docelowo grupa miała liczyć 10 zawodników (nawet więcej), ale ostatecznie udało się skompletować ósemkę. Ze składu, który mogliśmy oglądać rok wcześniej, ostał się zaledwie jeden – pozostałych siedmiu dołączyło do teamu przed startem nowego sezonu. A mowa o elbląskiej grupie kolarskiej Krismar Big Silvant Team, która rozpoczęła niedawno pierwsze zgrupowanie we Fromborku (od 1 do 7 lutego).

Cycling Team Krismar to „wspólne dziecko” dwóch osób: elblążanina Adama Wadeckiego (który, jak informowaliśmy, został wybrany prezesem WMZKol) oraz olsztynianina Zdzisława Trojgi i w założeniu miała być kontynuacją działalności Elbląskiej i Olsztyńskiej Grupy Kolarskiej. W pierwszym zespole, który składał się z 10 kolarzy, ścigali się: Konrad Kott, Piotr i Paweł Skrzeszewscy, Artur Krasnodębski, Jędrzej Borowski, Karol Skrzyniarz, Aleksandr Kareev, Igor Antonov, Krzysztof Parma, Aleksandr Fadeev oraz Kamil Małachowski. To właśnie dla tego ostatniego będzie to drugi sezon w zespole.

Przebudowa ekipy jest konsekwencją filozofii i drogi, którą obrało kierownictwo. Obaj dyrektorzy sportowi Krismaru chcieli, aby klub rekrutował najzdolniejszych kolarzy z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy mieliby odpowiednie warunki do treningów oraz wiele okazji do ścigania się w różnego typu tourach. Na „pierwszy ogień” przyszedł Mateusz Nowak z Domin Sport, ale jak się ostatecznie okazało, nie będzie częścią drużyny w nadchodzącym sezonie. Trzon drużyny będą tworzyli po podpisaniu kontraktu z ekipą Big Silvant:

- Mateusz Pachucki (LLK Warmia Biskupiec);

- Krystian Ragus (BDC NOSiR);

- Sebastian Matusiak (BDC NOSiR);

- Mateusz Nowaczek (Kolss – BDC Team);

- Adrian Kucharek (Whistle Team Ziemia Brzeska);

- Piotr Skarżyński (Whistle Team Ziemia Brzeska);

- Kamil Walecki (LUKS Trójka Piaseczno)

oraz wspominany wcześniej Kamil Małachowski.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%