› zapowiedzi
14:47 / 07.09.2015

Mistrzowskie zgranie

Mistrzowskie zgranie

fot. W. Wawro

Szesnastu tancerzy, którzy podczas sześciominutowego występu pokazują choreografię, dopracowaną co do sekundy i każdego gestu, a wszystko to na mistrzowskim poziomie. Takie występy będzie można zobaczyć podczas odbywających się 3 października w Elblągu, Mistrzostw Europy Formacji Standardowych.

- Po raz pierwszy w Polsce, a co za tym idzie także w Elblągu, odbędą się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Gościć u nas będą znakomici sędziowie, trenerzy i tancerze – co gwarantuje sportowe emocje na najwyższym poziomie.

Każda z formacji, występujących podczas mistrzostw, na prezentację swojego układu tanecznego będzie miała maksimum sześć minut. W tym czasie zawodnicy muszą przywitać się z publicznością, zatańczyć i zejść ze sceny. Przez większą część występu partnerzy tańczą razem. Elementy najbardziej widowiskowe - podnoszenia, czy partnerowania mogą być prezentowane jedynie w czasie wejścia na parkiet i zejścia z niego formacji. Podczas wykonywania układu tancerze mają tylko 24 takty na to, aby oddalić się od siebie i wykonać dowolną figurę (np. obrót lub inny gest). Jest to najbardziej widowiskowa część każdego występu.

W czasie występu tancerze muszą zaprezentować co najmniej cztery z pięciu tańców standardowych: tanga, fokstrota, quickstepa, walca wiedeńskiego i walca angielskiego. W skład formacji wchodzi od sześciu do ośmiu par.

- O tym, czy podczas Mistrzostw Europy zobaczymy elbląskie Formacje zadecydują zbliżające się Mistrzostwa Polski, 19 września w Bydgoszczy zaprezentują się dwa nasze zespoły – mówi Antoni Czyżyk, trener starszego zespołu i dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Od 1995 roku tytuł mistrza Polski pozostaje w Elblągu, jesteśmy więc dobrej myśli.

Do 25 września bilety na Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych (na trybuny) można kupić w kasie CSE „Światowid” po promocyjnej cenie 20 zł. Ceny biletów poza promocją: 40 zł – na trybuny, 100 zł – miejsce przy stoliku.

Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie "Jantar".

Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%