› sport
11:23 / 17.08.2015

MKS Truso Elbląg zaprasza na sekcje siatkówki

MKS Truso Elbląg zaprasza na sekcje siatkówki

Siatkówka to sport drużynowy, który jest jednym z ulubionych Polaków. Dlaczego? Ponieważ gra w siatkówkę oznacza nie tylko mnóstwo zabawy, ale także doskonale wpływa na ciało i uwaga…umysł. Dziś zachęcamy was do odbijania piłki nad siatką!

Co daje nam gra w siatkówkę?
1. Płynność ruchową, gdyż aby odpowiednio odbić piłkę musimy postarać się wykonać odpowiednie ruchy rękoma. Oprócz tego ćwiczymy płynność chodzenia, skakania i biegania – są one zależne od kierunku ruchu piłki.
2. Zgrabną sylwetkę, gdyż siatkówka jest sportem wymagającym sporej tężyzny fizycznej. Jej uprawianie w regularnych odstępach czasu skutkuje szybkim spalaniem kalorii, a co za tym idzie tracimy na wadze i rzeźbimy mięśnie. Częste skakanie i bieganie wspiera walkę z cellulitem!
3. Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, gdyż tylko praca zespołowa pozwala na częste wbijanie piłki na pole przeciwnika. Wspólny cel oraz dążenie do niego bardzo umacnia więzi w grupie. Lepiej dogadujemy się w sprawach konfliktowych nawet poza boiskiem.
4. Redukujemy nadmiar stresu i poprawiamy sobie samopoczucie. Jest to oczywiste, gdyż wpływa na to nie tylko ruch, ale także zasady gry, które nie różnią członków zespołów, ale dają powody do śmiechu i zabawy.

Tych właśnie aspektów dostarczyć mogą zajęcia prowadzone w sekcji piłki siatkowej chłopców w klubie MKS TRUSO ELBLĄG. Zapraszamy chłopców w wieku 9 - 13 lat na zajęcia nieodpłatne na halę sportową przy ul. Kościuszki 77a. Zajęcia prowadzone będą od 17.08. - 28.08.2015r. (oprócz sobót i niedziel) w godzinach 10:00 - 12:00.

 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%