› bieżące
15:43 / 15.06.2017

Młoda bohaterka u Prezydenta

Młoda bohaterka u Prezydenta

fot. nadesłane

11-letnia Antonina Martuszewska wraz z Rodzicami, Dziadkiem i Dyrektorem szkoły gościła dziś u Prezydenta Witolda Wróblewskiego. Spotkanie było okazją do pogratulowania młodej elblążance bohaterskiego czynu, jakim było prowadzenie akcji ratunkowej i udzielenie pierwszej pomocy tuż po wypadku samochodowym, w którym ucierpieli członkowie rodziny dziewczynki.

Do wypadku, w którym ucierpiała mama i rodzeństwo Antoniny doszło w marcu br. Samochód zjechał z drogi do rowu, koziołkował i uderzył w drzewo. Dziewczynka udzieliła pierwszej pomocy nieprzytomnej siostrze i rannym braciom. Współpracowała też ze strażakami i ratownikami na miejscu zdarzenia.

- „Serdecznie gratuluję Ci odwagi, a także wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dzięki której pomogłaś uratować życie i zdrowie swoich najbliższych. Jestem dumny, że potrafiłaś zachować zimną krew i tak rozsądnie zareagować w tej jakże trudnej sytuacji. Twoja postaw jest wzorem, także dla nas dorosłych, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia życia" – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Antonina jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11, w której trenuje koszykówkę. Zasad udzielania pierwszej pomocy dziewczynka nauczyła się na obozie letnim. Elblążanka za swoją postawę została odznaczona przez Prezydenta Andrzeja Dudę Medalem za Ofiarność i Odwagę, a przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka medalem Młody Bohater.

Od Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za swój bohaterski czyn Antonina otrzymała aparat fotograficzny i powerbank.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%