› bieżące
12:34 / 08.09.2014

Młode polskie kino na Elbląskich Replikach

Młode polskie kino na Elbląskich Replikach

Małe stłuczki, Obietnica, Hardkor disco, Jeziorak i Miasto 44 to tytuły, które już od 15 września będzie można oglądać w Kinie Światowid podczas Elbląskich Replik 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

- Młode polskie kino to temat przewodni Elbląskich Replik – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid. – Miłośnicy polskiego kina będą mogli zobaczyć filmy młodych, ale już docenianych polskich twórców filmowych.

Elbląskie Repliki rozpoczną się w poniedziałek 15 września filmem „Małe stłuczki", który opowiada o dwóch przyjaciółkach zarabiających na życie likwidacją mieszkań po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra.

Małe stłuczki to film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. Fabularny debiut Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba to niekonwencjonalna historia miłosna o tym, jak zaskakująca bywa codzienność i jak ekscentryczne mogą być sprawy najprostsze.

W repertuarze Elbląskich Replik znalazły się także: Obietnica, Hardkor disco, Jeziorak i Miasto 44. .

Ceny biletów na „Miasto 44": 14 i 12 złotych (ulgowy). Na pozostałe filmy bilet kosztuje 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%