› sport
13:00 / 19.06.2017

Młody zaciąg do zespołu Kram Startu Elbląg

Młody zaciąg do zespołu Kram Startu Elbląg

Kolejne zmiany w trzeciej klubowej "siódemce" w Polsce przed sezonem 2017/2018 przestają być tajemnicą. Za przeobrażeniami formalno-prawnymi, które spowodują, że klub piłki ręcznej Kram Start Elbląg stanie się spółką akcyjną, nastąpią korekty w składzie drużyny na przyszłe rozgrywki. Od dłuższego czasu wiadomo było, które zawodniczki pożegnają się z elbląskimi barwami, natomiast z piłkarek nabytych, pewną przyjścia była tylko Katarzyna Kozimur z MKS-u Lublin. Poza nią Andrzej Niewrzawa będzie mógł również skorzystać z usług kilku innych młodych szczypiornistek oraz jednej bardzo doświadczonej. Klub kontynuuje politykę mieszanki doświadczenia z młodością i tej ostatniej przybędzie sporo tego lata.

Przed przyszłymi rozgrywkami Superligi kobiet z drużyną Startu pożegnały się trzy nazwiska. Kierunek francuski obrała leworęczna boczna rozgrywająca reprezentacji Polski, czyli Ewa Andrzejewska. Zdecydowała się na ofertę klubu z południa Francji - Toulon Saint Cyr Var Handball. Po krótkim epizodzie w Elblągu na zmianę zespołu zdecydowała się Dominika Grobelska. Lewoskrzydłowa przychodziła jako potencjalne wzmocnienie rywalizacji na tej pozycji, ale im bliżej było końca sezonu, tym rzadziej pojawiała się na parkiecie. Od nowego sezonu będzie podopieczną Anity Unijat w Enerdze AZS Koszalin. Powrót do swojego macierzystego klubu czeka natomiast Magdalenę Szopińską, która w elbląskim zespole występowała od lipca 2014 roku. Utalentowana skrzydłowa nie przebiła się nigdy do wyjściowej "siódemki" i dlatego też wróci do Kwidzyna. Ostatnią niewiadomą pozostaje Paulina Muchocka.

Ciężko jednak wyobrazić sobie, żeby pozostała w Starcie, ponieważ w jej miejsce ściągnięto już Annę Yashchuk - właśnie z zachodniopomorskiego. Niespełna 30-letnia Białorusinka ma za sobą bardzo przyzwoity sezon w barwach Pogoni, w którym wystąpiła 36 razy (Puchar EHF, liga i PGNiG Puchar Polski) i rzuciła łącznie 66 bramek. Pozostałe roszady nastąpią na pozycjach, które wymagają uzupełnień po odejściu Grobelskiej czy Szopińskiej, ale również na pozycji obrotowej, ponieważ przez dłuższy czas (stan błogosławiony) nie będzie dostępna Aleksandra Dankowska. Alternatywę dla Magdy Balsam ma stworzyć Daria Szynkaruk - piąta najlepiej punktująca piłkarka na zapleczu Superligi (115 goli w 20 meczach dla MTS Kwidzyn), natomiast na kole wspomagać Aleksandrę Stokłosę mają: Barbara Choromańska z Olimpii-Beskid Nowy Sącz oraz Aleksandra Dorsz z Vistalu Gdynia. Miejsce Ewy Andrzejewskiej zajmie oczywiście Katarzyna Kozimur.

Klub jest zatem przygotowany kadrowo do nowego sezonu, ale trwają wytężone prace, aby przekształcić go w spółkę akcyjną, która jest wymagana przy licencji. Termin narzucony klubom ubiegającym się o licencję mija 30 czerwca (więcej o całym procesie pisaliśmy tutaj).

Ruchy kadrowe KRAM START ELBLĄG:

ODESZŁY

Ewa Andrzejewska ---> Toulon St. Cyr Var Hanball (Francja)

Magdalena Szopińska ---> MTS Kwidzyn

Dominika Grobelska ---> Energa AZS Koszalin

Paulina Muchocka ---> Pogoń Baltica Szczecin (???)

PRZYSZŁY

Katarzyna Kozimur <--- MKS Selgros Lublin

Barbara Choromańska <--- MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Daria Szynkaruk <--- MTS Kwidzyn

Anna Yashchuk (Białoruś) <--- Pogoń Baltica Szczecin

Aleksandra Dorsz <--- Vistal Gdynia

Kadra na sezon 2017/2018 wyglądałaby następująco: Alicja Klarkowska, Klaudia Powaga, Sołomija Szywerska, Aleksandra Stokłosa, Aleksandra Dorsz, Barbara Choromańska, Aleksandra Dankowska, Daria Gerej, Dominika Hawryszko, Magda Balsam, Daria Szynkaruk, Aleksandra Jędrzejczyk, Sylwia Lisewska, Katarzyna Kozimur, Anna Yashchuk, Aleksandra Kwiecińska, Patrycja Świerżewska, Joanna Waga, Paulina Muchocka (???).

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Superliga kobiet pod auspicjami Telewizji Polskiej. To pierwszy krok do Ligi Zawodowej?

26.05.2017 komentarzy 1

Od nowego sezonu ligowego - 2017/2018 - Superliga kobiet, w której występują piłkarki ręczne trzeciej drużyny w Polsce, czyli Kram Startu Elbląg, będzie...