› bieżące
08:44 / 10.11.2013

Młodzi działacze PiS zapraszają na Marsz Niepodległości

Młodzi działacze PiS zapraszają na Marsz Niepodległości

Zbliża się 95. rocznica odzyskania niepodległości. W dobie natłoku, obowiązków znajdźmy ten czas, aby oddać hołd naszej Ojczyźnie – pisze Sebastian Piasecki z Forum Młodych PiS.

W XXI wieku młodzież nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze nie tak dawno nasz naród nie posiadał swojej tożsamości, nasz kraj był pozbawiony granic, a w szkołach nie można było uczyć się naszego języka ojczystego. Nasi przodkowie często płacili życiem za to, aby ich dzieci i wnuki mogły dzisiaj żyć w wolnym kraju. My dzisiaj nie musimy brać udziału w powstaniach, nie mamy potrzeby oddawania życia za naszą Ojczyznę. Ale możemy wyrazić swoją miłość do Ojczyzny poprzez swoją patriotyczną postawę i uczcić bohaterów tamtych lat. Uczcijmy rocznicę odzyskania niepodległości, o którą tak bardzo walczyli nasi przodkowie. Wystarczy, że uczestniczymy w świętach narodowych.

11 listopada 1918 roku odrodziło się nasze państwo. Bądźmy z tego dumni - wywieśmy flagę, ale nie tylko. Weźmy udział w obchodach, które organizuje nasze miasto. Czcijmy nasze symbole narodowe - weźmy ze sobą barwy biało - czerwone, dumnie zaśpiewajmy nasz hymn narodowy. My, młodzi pokażmy, że jesteśmy ponad podziałami. Bądźmy z tego dumni, bo jest to radosne wydarzenie.

Niech to będzie święto radości. Cieszmy się, świętujmy, ale w sercach pozostawmy pamięć dla tych, którzy dla nas to wywalczyli. Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu zaprasza na Marsz Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada bieżącego roku na placu przy Dworcu PKP o godzinie 10.30.

Sebastian Piasecki
 

 

33
6
oceń tekst 39 głosów 85%