› bieżące
15:32 / 12.06.2013

Młodzi, kreatywni stworzyli multimedialną pocztówkę Elbląga

Młodzi, kreatywni stworzyli multimedialną pocztówkę Elbląga

Jak zamknąć atmosferę naszego miasta w cyfrowej formie? Jak otworzyć oczy na detale, ciekawe zakątki i miejsca, które zazwyczaj bezrefleksyjnie mijamy, nie poświęcając im uwagi? Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów „Moje miasto, a w nim”, którzy stworzyli multimedialną pocztówkę. Można już podziwiać efekty ich pracy.

Grupa osób uczestniczących w warsztatach z nowych mediów stworzyła niepowtarzalny wizerunek naszego miasta, posiłkując się nowymi technologiami. Na multimedialną pocztówkę złożyły się: dźwięki dokumentujące odgłosy miasta, wspomnienia, wywiady, fotografie i filmiki stanowiące subiektywny zapis wrażeń ze spaceru po Elblągu.

Założeniem grupy było pokazanie Elbląga w nieco innym świetle, by oprócz miejsc doskonale znanych, zwrócić uwagę na takie przestrzenie czy detale, które często umykają uwadze mieszkańców miasta. Po kliknięciu w elementy obrazkowej mapy, różne obiekty mieszczące się na Starym Mieście w Elblągu odsłaniają swoje tajemnice.

Aby stworzyć taką pocztówkę - mapę Starego Miasta w Elblągu potrzebne było kilka dni zajęć – nie tylko warsztaty z nowych mediów, doskonalące używanie mediów cyfrowych, ale także wspólne spacery z aparatem i dyktafonem pozwalające „na gorąco uchwycić” impresje z naszego miasta.

Pocztówka jest dziełem uczestników warsztatów, wykonanym pod kierunkiem instruktorek z Fundacji „5Medium” - Agnieszki Jarmuł oraz Anny Welik.

Można zobaczyć tutaj: http://fpk.swiatowid.elblag.pl/miasto.php

Więcej o Festiwalu Przemysłów Kreatywnych: http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/poznac-mo-liwo-ci.obudzic-kreatywno-c/

Warsztaty „Moje miasto, a w nim…” odbyły się w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych.

Festiwal Przemysłów Kreatywnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%