› bieżące
14:51 / 07.11.2014

Młodzi siatkarze Truso pokazali „lwi pazur”

Po czterech kolejkach Awangarda Volley Ligi, niespodziewanym liderem są młodzi siatkarze MKS Truso, którzy do tej pory zanotowali trzy zwycięstwa i tylko jedną porażkę. Dodatkowo, dwóch zawodników tej drużyny zostało wybranych najlepszymi graczami (MVP) trzeciej i czwartej kolejki.

Drużyny MKS Truso Elbląg i LOGBARTANS Nauka Jazdy Adam najlepiej zaprezentowały się w dwóch ostatnio rozegranych kolejkach Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Awangarda Volley Liga. Obie ekipy, w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zanotowały po dwa zwycięstwa, dzięki czemu w tabeli plasują się kolejno na pierwszym i trzecim miejscu.

Największym zaskoczeniem pierwszych kolejek sezonu 2014/2015 jest bez wątpienia postawa młodych zawodników MKS Truso, drużyny dla której amatorskie rozgrywki MOSiR-u, to świetne miejsce na zdobywanie doświadczenia i przetarcie przed udziałem w lidze juniorów. Okazuje się jednak, że w pierwszych meczach Truso stało się niewygodnym rywalem dla wielu bardziej doświadczonych zespołów. Najpierw przekonali się o tym siatkarze zespołu Techtrans, którzy mimo zaciętej i wyrównanej gry, schodzili z boiska pokonani. Pierwszy set zakończył się wygraną Truso 25:21., natomiast w drugiej partii górą okazali się siatkarze Techtransu, wygrywając 25:19. Zdecydowanie najwięcej emocji przyniósł jednak trzeci i zarazem ostatni set tego pojedynku, w którym ponownie lepsi okazali się młodzi zawodnicy MKS Truso, wygrywając 25:23 i cały mecz 2:1.

Drugim zespołem, który boleśnie poznał siłę młodych siatkarzy MKS Truso, była ekipa KAM. Tym razem jednak Truso zawiesiło poprzeczkę jeszcze wyżej. Pierwsza partia, to zdecydowana przewaga juniorów, czego najlepszym dowodem jest wynik seta 25:15. Także w drugim secie na boisku dominowało Truso zwyciężając 25:19. Zespół KAM do pracy zabrał się dopiero w trzeciej partii. Jednak mimo wyrównanej walki także i tym razem musiał uznać wyższość rywali, przegrywając 22:25 i cały mecz 0:3.

Równie dobrze w Awangarda Volley Lidze radzą sobie także siatkarze LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam. Ubiegłoroczni srebrni medaliści ligi amatorskiej zanotowali dwie kolejne wygrane i co warte podkreślenia, w obu meczach nie stracili nawet seta. Ich pierwszym rywalem była ekipa Chill Out, mająca na swoim koncie tylko jedną wygraną. I jak się później okazało, także i po tym meczu ich bilans zwycięstw pozostał na tym samym poziomie. Pierwsze dwa sety to zdecydowana przewaga Nauki Jazdy Adam, które zakończyły się wygranymi 25:15. Dopiero trzecia partia przyniosła nieco więcej emocji. Zespół Chill Out był nawet bliski sprawienia niespodzianki, ale w walce na przewagi górą okazali się siatkarze LOGBARTRANS zwyciężając 27:25. Jeszcze łatwiej poszło im w drugim meczu, w którym przeciwnikiem była ekipa Sisley Volley Team. Szybkie trzy sety, zakończone wynikami 25:14, 25:18 i 25:16, sprawiły że Nauka Jazdy Adam mogła się cieszyć z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn wybrani zostali najlepsi zawodnicy tygodnia. W obu przypadkach wyróżnienie MVP powędrowało do zawodników MKS Truso. Najlepszym graczem trzeciej kolejki został Dawid Woźny, natomiast w czwartej kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Piotr Ścięgosz. Obaj panowie otrzymali podwójne zaproszenia na mecz siatkarzy LOTOS Trefl Gdańsk, który rozegrany zostanie w środę 12 listopada.

Więcej Informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.