07:32 / 08.03.2014

Młodzi z PiS namawiali do przekazywania 1 procenta

Młodzi z PiS namawiali do przekazywania 1 procenta

fot. nadesłane

6 marca Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu zachęcało w ulicznym happeningu, do przekazywania 1% podatku na elbląskie organizacje pożytku publicznego.


Celem akcji było przypomnienie elblążanom o możliwości wpłacenia niewielkiej kwoty podatku na wybrany przez nas cel. Czynność ta jest banalnie prosta a zasilając elbląską instytucję, powodujemy, że pieniądze które przekazujemy co roku do Ministerstwa Finansów pozostaną w Elblągu. Budujemy przez to społeczeństwo obywatelskie na poziomie lokalnym i wspieramy macierzyste instytucje. Przypomnijmy, aby przekazać 1% podatku na wybraną przez nas organizację, należy wpisać w odpowiednią rubrykę znajdującą się w deklaracji podatkowej numer Krajowego Rejestru Sądowego.

Wykaz nazw instytucji oraz numerów KRS dostępny jest na stronie Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu, stronach internetowych tych organizacji oraz stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Taką informację można uzyskać również, w każdej siedzibie instytucji której przekazujemy swoją część podatku.

Organizacji wykonujących w naszym mieście różne zadania publiczne, jest blisko 40. Należą do nich: Caritas Diecezji Elbląskiej, Fundacja Elbląg, Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czy Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Elblągu.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika że tylko co trzecia osoba składająca deklarację roczną decyduje się przekazać 1% podatku na wybrany przez siebie cel. Warto zastanowić się ile dobrego robimy wspierając organizacje zajmujące się pomocą potrzebującym, opiekujące się zwierzętami, dbającym o nasze zdrowie i bezpieczeństwo czy chociażby zajmujące się rozwijaniem i promowaniem kultury oraz sportu na terenie Elbląga.

Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość

 

9
6
oceń tekst 15 głosów 60%