› rozwój i edukacja
10:46 / 26.11.2013

Młodzież ZSM w ogólnopolskim konkursie. Zobacz ich film i zagłosuj!

Młodzież ZSM w ogólnopolskim konkursie. Zobacz ich film i zagłosuj!

fot. Nadesłane

"Nakręć się na zdrowie". To właśnie tak nazywa się konkurs, w którym bierze udział grupa uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Z kamerą odwiedzili jedno z ekologicznych gospodarstw w regionie, opisując hodowlę i produkcję żywności ekologicznej. Jako jedyni w województwie biorą udział w tej zabawie. Zachęcamy do głosowania!

Zobacz film http://www.filmnazdrowie.pl/2013/film611

To jest konkurs pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Rozwoju Wsi i wielu innych instytucji mający na celu propagowanie zdrowego trybu życia i ekologii. - Informacja o tym przedsięwzięciu przyszła do szkoły i zdecydowaliśmy się wziąć w tym udział – mówi Patryk Orłowski jeden z 6 osobowej grupy uczniów z tego projektu – W pierwszym etapie przesłaliśmy koncepcję naszego pomysłu, który zajął wysokie bo 7 miejsce na ponad 80 zgłoszonych szkół – dodaje.

Film przedstawia gospodarstwo Vitalis koło Zastawna. Przeprowadzane są rozmowy z właścicielem i osobami, które przyjeżdżają do tego miejsca. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie. Mają już doświadczenie pracy z kamerą, ponieważ realizowali podobna inicjatywę w poprzedniej edycji konkursu. Wtedy zostali wyróżnieni.

Tej młodzieży po prostu chce się chcieć. Mimo, że napotykali trudności nie rezygnowali z jak najlepszego zaprezentowania swoich możliwości, tego że interesują się tak istotnymi sprawami jak dbanie o przyrodę.

Zapraszamy do głosowania na film jednak aby głos był ważny - należy zagłosować na trzy różne produkcje filmowe. Głos oddany na jeden lub dwa reportaże będzie nieważny zatem pokażmy, że doceniamy zaangażowanie naszej młodzieży. Głosować można do 1.12.2013 na stronie http://www.filmnazdrowie.pl/2013/film611.
 

31
1
oceń tekst 32 głosów 97%