10:09 / 13.02.2014

Młodzieżowa gwiazda Japonii w Concordii? Wideo

W meczu sparingowym rozegranym w Ostródzie zespół Concordii Elbląg przegrał z Sokołem 2-3. Było to dodatkowe spotkanie, w którym trenerzy mogli testować nowego zawodnika. Mowa o zawodniku z Japonii Shota Kaneko, który zdobył jedną z bramek. Pierwszą dorzucił Hiszpan Alfredo Zapata.

Porażka z trzecioligowym Sokołem Ostróda to zaskoczenie, ponieważ w tym okresie przygotowawczym sztuka ogrania zespołu trenera Jesusa Vicente Gimeneza udała się tylko Wigrom Suwałki. Wydaje się, że skład zaczyna się krystalizować. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Kaneko w 13 minucie. Wykorzystał nieporozumienie obrońcy, który głową przelobował własnego bramkarza i trafił do pustej bramki. To młody zawodnik urodzony w 1995 roku, występujący w Shimizu w Ekstraklasie Japonii i niedawno w AFC Fukushimie. To król strzelców młodzieżowcyh rozgrywek w 2007 roku. Wyróżniający się pomocnik w turnieju do lat 16 w tym kraju i reprezentant Japonii w kwalifikacjach Mistrzostw Azji do lat 19.

Zobacz bramkę Kaneko z Tottenhamem do lat 19 źródło:Youtube

Chwilę później Łukasz Gwiazda wyrównał stan rywalizacji po rzucie rożnym. Sokół atakował i wywalczył rzut karny po zagraniu ręką jednego z defensorów rywala. Sytuację na bramkę zamienił Przemek Płoszczuk.

W drugiej części nastąpiło dużo zmian w obydwu zespołach. Przewagę osiągnął Sokół. W 68 minucie Tomasz Śnieżawski trafił w słupek, ale piłkę zdołał przejąć Wojciech Figurski i zdobył gola. Elblążanie atakowali bramkę zespołu z Ostródy jednak gol Zapaty w 90 minucie mógł tylko nieznacznie zmienić rezultat spotkania.

Sokół Ostróda - Concordia Elbląg 3-2 (2-1)

Bramki: Gwiazda 17., Płoszczuk 28. - karny, Figurski 68. - Kaneko 13., Zapata 90.

Concordia: Matłoka - Nakatani, Carlos, Katahashi, Broniarek, Pawłowski, Kaneko, Adolfo, Juanma, Fujikawa, Song, również: Hrynowiecki, Firlej, Bogdanowicz, Burzyński, Lewandowski, Hector, Zapata