› biznes
12:03 / 01.05.2018

Mobilna myjnia parowa – lepsza od stacjonarnej?

Mobilna myjnia parowa – lepsza od stacjonarnej?

Jeżeli myślałeś kiedyś nad wejściem w biznes myjni samochodowych, nic nie stoi na przeszkodzie, by mglisty plan stał się rzeczywistością. Pytanie brzmi jednak: czy lepsza będzie mobilna myjnia parowa, czy raczej standardowa stacjonarna?

Własny biznes


Małe, rodzinne, lokalne biznesy stanowią zdecydowaną większość krajobrazu polskiej przedsiębiorczości. Choć wielkie sieci widać na każdym kroku, ważniejsze jest to, czego nie dostrzegamy. Polacy to wbrew pozorom bardzo przedsiębiorczy naród, który lubi pracować na swoim i dla siebie. Jeżeli ty również chcesz do nich dołączyć i masz pomysł na siebie – jesteś w połowie drogi. Branża myjni samochodowych to bardzo wdzięczny i przyszłościowy temat. Przede wszystkim, samochody będą jeździć zawsze. Ich liczba na naszych drogach raczej znacznie nie spadnie, już teraz jest ich 20 milionów, co oznacza, że gdzieś trzeba je umyć. Z tego też powodu warto wejść w branżę, która zajmuje się samochodami. Pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć brzmi: „Stacjonarna myjnia czy myjnia parowa mobilna?”. Odpowiedzmy na nie.
 

Argumenty za i przeciw myjni stacjonarnej

Co jest największym plusem myjni stacjonarnej? To, że zarabia na siebie cały czas. Jeżeli jesteśmy właścicielami bezdotykowej myjni, pieniądze wpadają do naszego portfela 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Na myjnię kierowcy podjeżdżają każdego dnia o każdej porze. My w tym czasie możemy robić inne rzeczy, a nasza firma „sama” pracuje. Jednak z tą zaletą wiąże się również największa wada. Koszt otwarcia takiej myjni. Potrzebujemy dużo pieniędzy i niemałej działki. Jednostanowiskowa myjnia to koszt do 100 tysięcy złotych, a każde dodatkowe stanowisko to dodatkowe 70-80 tysięcy złotych. Jeżeli więc chcemy zarabiać poważne pieniądze, musimy równie duże sumy zainwestować na początku. Kiedy mogą się one nam zwrócić? Z reguły trzeba czekać 3 do 5 lat aż myjnia stacjonarna zacznie się spłacać.

To może mobilna myjnia parowa?

Nie każdy z nas dysponuje taką gotówką i może sobie pozwolić na tak długi czas oczekiwania. Co więc robić? Rozwiązaniem jest mobilna myjnia parowa Gtlux Partner. Jaką ma ona przewagę? Przede wszystkim nie musimy inwestować tak ogromnych środków, jakie są potrzebne przy myjni stacjonarnej. Wystarczy niewielka część tej sumy. Jednak jest to działalność, której trzeba się mocno poświęcić. To nie klienci przyjeżdżają do nas, tylko my do nich. Ma to swoje plusy, jak i minusy. Do minusów możemy zaliczyć fakt, że nie możemy zarabiać cały dzień i całą noc bez przerwy, jak w przypadku myjni stacjonarnej. Zaś niewątpliwym plusem jest to, że rozszerzamy naszą działalność. Przy użyciu mobilnej myjni parowej umyjemy nie tylko samochody, ale również biura, restauracje, hotele, hale produkcyjne i wiele innych.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%