› dzieci i rodzina
13:54 / 11.07.2012

Moc adrenaliny w nowo powstałym Parku Linowym przy Górze Chrobrego

Moc adrenaliny w nowo powstałym Parku Linowym przy Górze Chrobrego

fot. Konrad Kosacz

Wielbiciele wspinaczek, mostów linowych i torów przeszkód zawieszonych na drzewach, mogą od niedawna wybrać się do Parku Linowego usytuowanego przy Górze Chrobrego w Elblągu. Łączna długość wszystkich tras, to aż 450 metrów, na której z pewnością nie zabraknie ani emocji ani adrenaliny.

Park Linowy Chrobry jest obecnie jednym ze 120 parków linowych w Polsce, który ma w swojej ofercie 4 trasy o różnej długości i stopniu trudności. Jest trasa dziecięca o długości 100 metrów, średnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych licząca 110 metrów, trudna dla dorosłych ma 140 metrów i tyrolkowa o długości 105. W sumie 49 przeszkód o długości 450 metrów. 
 
A to wszystko przez okrągły rok!
- Wakacje są idealnym momentem, by spróbować czegoś innego, oderwać się od monitora komputera, by rozprostować kości na linach i mostkach – przekonuje Marcin Maj, kierownik ds. organizacji i rozwoju w Przedsiębiorstwie Turystycznym Góra Chrobrego. Jak zapewniają organizatorzy, z parku linowego będzie można korzystać prawie przez cały rok, wyłączając deszczowe i bardzo wietrzne dni oraz gdy zima pokaże ostrzejszy pazur, wówczas wspinaczka po linach nie będzie możliwa – tłumaczy Marcin Maj. 
 
Dzieci od 4 do 6 roku życia zawsze u swojego boku mają instruktora, zaś dzieci od 6 do 8 roku są instruowane przez instruktora, który wydaje instrukcje i asekuruje z dołu. Starszaki, młodzież i dorośli są wcześniej przeszkoleni, by móc w pełni swobodnie korzystać z oferowanych atrakcji. Oczywiście wszystko dzieje się pod czujnym okiem 5 wykwalifikowanych instruktorów – ratowników – przekonuje Marcin Maj. Na jednej trasie może jednocześnie znajdować się kilka osób, z tym, że na podeście w jednym czasie mogą przebywać maksymalnie dwie – dodaje. 
 
Oprócz tras o różnym stopniu trudności, goście Parku Linowego mają do dyspozycji ściankę wspinaczkową. Aby poprawić komfort poruszania się między trasami, organizatorzy zadbali o drewniane kładki i żwirowe ścieżki, umożliwiające łatwe obejście parku i przyjrzenie się każdej z zainstalowanej atrakcji. - Kiedy projektowaliśmy park, teren był solidnie osuszony. Niestety deszcze rozmiękczyły teren i z uwagi na to położono kładki – tłumaczy Marcin Maj. 
 
Niebawem Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego, nieopodal parku linowego, udostępni park rowerowy, z podjazdami, zjazdami i mostkami. Będzie to niewątpliwie duża atrakcja dla fanów wyczynowej jazdy na jednośladach. Na tym jednak nie koniec. Oprócz miejsc aktywnego wypoczynku, inwestorzy chcą otworzyć wypożyczalnię rowerów, specjalne miejsce na leżaczki, dwie mniejsze restauracje i hotel.
 
W okresie letnim Park jest czynny codziennie od godz. 10 do 20.00. Koszty atrakcji, to w przypadku zjazdu tyrolką 10 zł, wejście na trasę dla dzieci kosztuje 15 zł, a na dużą dla dorosłych - 20 zł. Trasy można pokonywać bez ograniczenia czasowego.
5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 16