› relacje
13:17 / 22.02.2013

Moc atrakcji na Dniach Otwartych w Szkole Podstawowej nr 1

Moc atrakcji na Dniach Otwartych w Szkole Podstawowej nr 1

fot. Włodzimierz Wawro

16 lutego br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Elblągu odbył się Dzień Otwarty. Przybyłych tego dnia gości witali w progu szkoły uczniowie klas szóstych, a także wychowawcy klas III. Cała uroczystość odbywała się w konwencji Walentynek. Dzieci otrzymały czerwone serduszka.

Program obfitował w wiele atrakcji. Najpierw na sali gimnastycznej dzieci  miały okazję bawić się na „placu zabaw". Kolejnym punktem programu było odszukiwanie przez maluchy wskazówek do zabawy w podchody i zwiedzanie szkoły w celu poszukiwania skarbu ukrytego na świetlicy szkolnej. Goście mieli okazję obejrzeć pokaz treningu judo w małej sali gimnastycznej, a także  wziąć udział w eksperymentach w gabinecie przyrodniczym. Bardzo ciekawe były zabawy językiem angielskim z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz skrócona lekcja historii w gabinecie historycznym. Goście mieli okazję wysłuchać utworów granych na fletach przez uczniów klas IV , a dzieci samodzielnie zagrały na instrumentach perkusyjnych. Przyszłoroczni uczniowie mieli okazję obejrzeć gabinety lekcyjne oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez pana Bohdana Kilińskiego.

Wielką atrakcją była bajka pt: „Czerwony Kapturek na wesoło”  przygotowana przez uczniów klasy VI . Przygotowane były także prezentacje multimedialne dla rodziców i dzieci. W świetlicy szkolnej dzieci mogły z pomocą nauczycieli ułożyć serduszka z puzzli .Na końcu odszukały  skarb-czekoladowe serca i pamiątkowe długopisy. Imprezę uświetnił pokaz taneczny tańca towarzyskiego wykonany przez absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Elblągu.

Na koniec wszyscy mogli wspominać chwile spędzone w szkole, oglądając prezentację multimedialną pt: ”Przeżyjmy to jeszcze raz".

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20