› bieżące
08:30 / 10.10.2019

Mocni kandydaci! Otwarta debata wyborcza Elblag.net i Elblog.pl! (+ wideo)

Mocni kandydaci! Otwarta debata wyborcza Elblag.net i Elblog.pl! (+ wideo)

fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Elblag.net i Elblog.pl zapraszają na otwartą debatę wyborczą, która odbędzie się dniu 10 października (czwartek) 2019 r. w hotelu Arbiter w godzinach 18.00 do 21.00. 

W debacie wezmą udział komitety wyborcze, które wystartują w najbliższych wyborach parlamentarnych, rejestrując listy ogólnokrajowe. Delegację osób do debaty przeprowadzają komitety wyborcze – w wypadku braku chęci uczestnictwa ze strony Komitetu organizatorzy zastrzegają możliwość zaproszenia kandydatów indywidualnie, zgodnie z własnym uznaniem.  

Debata, którą poprowadzi Kazimierz Falkiewicz, zostanie podzielona jest na pięć działów tematycznych:

  • zdrowie
  • edukacja
  • bezpieczeństwo
  • gospodarka
  • społeczeństwo.

W każdym dziale dany komitet wyborczy ma prawo delegować jednego kandydata z listy sejmowej lub senackiej. W wypadku nie zgłoszenia kandydatów przez komitet, redakcja może zaprosić jednego kandydata do udziału we wszystkich działach. 

Miejsce i czas debaty: Hotel Arbiter, sala Atrium, 10 października 2019 r. w godzinach od 18.00 do 21.00. Uczestnicy panelu  "Zdrowie" są proszeni o przybycie najpóźniej o godz. 17.30.

Porządek debaty (dla każdego z działów taki sam):

1. Przedstawienie uczestników i zasad debaty – czas: 2 minuty. Do 2 minuty. 
2. Przedstawienie programów przez uczestników – po 1 minucie (razem 5 minut).  Do 7 minuty. 
3. Dziesięć pytań z sali – maksymalnie dwa pytania do tego samego kandydata. Czas na zadanie pytania: 30 sekund, czas odpowiedzi: 1 minuta. Osoby zadające pytanie prosimy o przygotowanie go wersji pisemnej i jego odczytanie. Do 22 minuty (rezerwa: 2 minuty) – maksymalnie do 24 minuty. 
4. Podsumowanie debaty: po 1 minucie dla kandydata. Do 29 minuty.  

Przybycie potwierdzili członkowie wszystkich komitetów wyborczych!

Ze względu na prośbę pana Antoniego Czyżyka (napięty terminarz) dział "Edukacja" przesunięty zostanie na koniec debaty.

Do dyspozycji redakcji spoza Elbląga będzie profesjonalna kamera wideo. Będziecie Państwo mieli okazję zarejestrować swój własny materiał. Prosimy zaopatrzyć się jedynie w sprzęt potrzebny do zrzucenia tzw. surówki. 

 

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%