› bieżące
07:23 / 03.06.2013

Mocno polityczny początek tygodnia. Piechociński w Elblągu

Mocno polityczny początek tygodnia. Piechociński w Elblągu

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Wskazują na to wydarzenia, które będą miały miejsce na początku tego tygodnia. Tylko w poniedziałek będziemy mieli trzy konferencje prasowe organizowane przez komitety wyborcze.

W elbląskim porcie, o godz. 9.00 swoją konferencję będzie miała Platforma Obywatelska razem z kandydatką na prezydenta miasta Elżbietą Gelert. Z pewnością jest to sygnał, że dla kandydatki PO właśnie sprawa rozwoju naszego portu będzie bardzo ważnym punktem programowym.

Natomiast o godz. 12.15 w Elbląskim Parku Technologicznym pojawi się lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, wiceminister gospodarki Janusz Piechociński oraz wiceminister skarbu Urszula Pasławska, którzy gościć będą w Elblągu na zaproszenie Witolda Wróblewskiego członka Zarządu Województwa. Tematem konferencji ma być możliwości rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Elblągu oraz lokalnej przedsiębiorczości. Jednak trudno nie zauważyć, że celem wizyty czołowych polityków PSL jest wsparcie Witolda Wróblewskiego i jego komitetu w wyborach samorządowych w Elblągu.

Późnym popołudniem, o godz. 17.00 w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno Ekonomicznej będzie miała miejsce konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której Jerzy Wilk zostanie oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na prezydenta miasta tej partii.

We wtorek o godz. 17.00 natomiast swoją konferencję organizuje Elbląski Komitet Obywatelski. Tam można się spodziewać prezentacji Cezarego Balbuzy, jako kandydata na prezydenta miasta z listy EKO.

5
5
oceń tekst 10 głosów 50%