› bieżące
12:10 / 13.12.2013

Modrzewina wysycha. Brak zainteresowania inwestorów

Modrzewina wysycha. Brak zainteresowania inwestorów

fot. elblag.net

Praktycznie nie ma chętnych przedsiębiorców na zakup działek inwestycyjnych w rejonie Modrzewina-Północ. Miasto chce teraz promować tam budownictwo rodzinnie i stworzyć osiedle domków mieszkaniowych.

Sprzedaż działek pod budownictwo rodzinne na Modrzewinie deklarował w swoim programie wyborczym Jerzy Wilk, obecny prezydent miasta. „Rozpoczniemy sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne dla elbląskich rodzin (Modrzewina) oraz dla przedsiębiorców na preferencyjnych warunkach – z wysoką bonifikatą” – możemy przeczytać w programie wyborczym kandydata PiS. Jak więc wygląda teraz ta obietnica wyborcza prezydenta miasta?

Czy Ratusz szykuje się do zbycia działek na Modrzewinie, na preferencyjnych warunkach, z wysoką bonifikatą? Okazuje się, że do tego jeszcze może być długa droga. Najpierw potrzebne są bowiem zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego tej części miasta.

- W związku z brakiem zainteresowania inwestorów terenami położonymi na obszarze Modrzewiny Północ, wszczęta została procedura zmiany sposobu zagospodarowania zabudowy jedno i wielorodzinnej odpowiednio do oczekiwań inwestorów (uchwała nr III/51/11 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 25.02.2100 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy mieszkaniowej Modrzewina – Północ część I w Elblągu). Do czasu zakończenia prac związanych z uchwaleniem zmian ww. planu miejscowego, Gmina Miasto Elbląg nie planuje wystawienia do zbycia działek położonych na obszarze Modrzewiny Północ – informuje Zbigniew Czerepko – dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miejskiego w Elblągu.


 

 

6
2
oceń tekst 8 głosów 75%