› bieżące
12:16 / 22.03.2022

Moduły ROPAM do systemów alarmowych i automatyki budynkowej

Moduły ROPAM do systemów alarmowych i automatyki budynkowej

Profesjonalne instalacje alarmu oraz rozwiązania typu smart home wymagają zastosowania niezawodnych i funkcjonalnych komponentów. W niniejszym artykule przedstawiamy nowoczesne moduły ROPAM do systemów alarmowych i automatyki budynkowej. Zapraszamy do lektury!

Moduły ROPAM do bezprzewodowych systemów alarmowych

Wysokiej klasy moduły ROPAM do bezprzewodowych systemów alarmowych to produkty dedykowane do budowy radiowych instalacji alarmu w domach jednorodzinnych oraz obiektach użytkowych. Elementy sprawdzają się doskonale w projektach wymagających szybkiego wdrożenia i łatwego montażu, bez konieczności prowadzenia dedykowanego okablowania pomiędzy modułami ROPAM. Zastosowanie technologii komunikacji bezprzewodowej sprawia, że instalatorzy zyskują dużą elastyczność w kwestii lokalizacji poszczególnych czujek, anten czy paneli dotykowych.

Każdy moduł ROPAM to niezawodny produkt objęty wieloletnią gwarancją. Urządzenia zostały zaprojektowane również z myślą o energooszczędności, dzięki czemu ich pobór mocy jest naprawdę niski. W efekcie zasilane bateryjnie komponenty mogą pracować nieprzerwanie przez długi czas. Sercem systemów SSWiN tej marki są centrale alarmowe ROPAM, które zapewniają użytkownikom szereg praktycznych funkcji: obsługę kodów USSD, powiadomienia mailowe, telefoniczne oraz SMS, jak również precyzyjny pomiar czasu – wbudowany zegar RTC.

Nowoczesne moduły ROPAM do central alarmowych to także wysokiej klasy panele dotykowe, dzięki którym sterowanie instalacją alarmu jest niezwykle intuicyjne. Duże wyświetlacze z funkcją sterowania dotykiem są czytelne dla osób w każdym wieku. Producent zapewnia ich komunikację z centralką poprzez magistralę EIA-485 z użyciem autorskiego protokołu transmisji danych RopamNET. Warto dodać, iż w ofercie producenta znajduje się także specjalnie opracowane oprogramowanie do konfiguracji, zarządzania oraz zdalnego nadzoru nad systemem alarmowym.

Moduły ROPAM SmartPLC IQPLC do automatyki budynkowej

Praktyczne moduły ROPAM SmartPLC IQPLC do automatyki budynkowej to innowacyjne rozwiązania do budowy niezawodnych systemów smart home. Ich niepodważalną zaletą, wyróżniającą produkty na tle konkurencji, jest możliwość stworzenia sieci automatyki budynkowej bez prowadzenia dodatkowego okablowania. Do komunikacji pomiędzy komponentami systemu smart home wykorzystywana jest instalacja elektryczna, która pełni rolę magistrali komunikacyjnej. Warto dodać, iż elementy mogą być sterowane zdalnie, dzięki komunikacji bezprzewodowej GSM.

Produkty należące do tej kategorii mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko w sieciach jednofazowych, lecz również wielofazowych. Zawdzięczamy tę możliwość specjalnie opracowanym sprzęgaczom, które są kompatybilne z modułami ROPAM do automatyki budynkowej. Komponenty posiadają też szereg wejść sygnałowych, co pozwala na konfigurację ich pracy w rozmaitych trybach: NC, NO, EOL, 2EOL/NC czy 2EOL/NO. Warto podkreślić, że transmisja danych poprzez sieć elektryczną jest bardzo bezpieczna, dzięki szyfrowaniu AES256 oraz ochronie przed podsłuchem.

Nowatorskie moduły ROPAM Smart PLC IQPLC współpracują z oprogramowaniem mobilnym RopamOptima. Aplikacja pozwala użytkownikowi na pełne zarządzanie systemem alarmowym lub automatyką budynkową poprzez smartfona lub tablet. Same urządzenia posiadają także szereg praktycznych funkcji, wśród których warto wspomnieć o termostacie z kalendarzem czy komunikacji z użyciem powszechnie stosowanego protokołu TCP/IP. Produkty umożliwiają szybkie stworzenie funkcjonalnej, bezpiecznej i niezawodnej instalacji smart home.

Praktyczne i niezawodne moduły ROPAM do systemów bezpieczeństwa!

Systemy automatyki budynkowej i alarmu na stałe wpisały się w projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych, obiektów użytkowych oraz zakładów przemysłowych. Stanowią rozwiązania, które znacznie poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania budynków. Pozwalają na powiadamianie o incydentach w czasie rzeczywistym oraz kontrolę parametrów środowiskowych, zapewniając wygodę mieszkańców i pracowników. Jeżeli szukasz sprawdzonych rozwiązań w tym zakresie, to wybierz praktyczne i niezawodny moduły ROPAM do systemów bezpieczeństwa

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%