› moda i styl życia
10:27 / 02.11.2012

Moja jesień ma kolor lata - projekt burzący stereotypy dotyczące starości i ludzi starszych

Moja jesień ma kolor lata  - projekt burzący stereotypy dotyczące starości i ludzi starszych

Seniorów, którzy chcą być aktywni i realizować swoje pasje Światowid zaprasza na bezpłatny, ośmiomiesięczny program spotkań z kulturą, sztuką, technikami cyfrowymi oraz młodszym pokoleniem.

Projekt „Moja jesień ma kolor lata” ma aktywizować, ale też burzyć stereotypy dotyczące starości i ludzi starszych - zarówno otoczenia społecznego wobec ludzi starszych, jak i samych ludzi starszych wobec własnej starości.  Realizuje go Stowarzyszenie Jantar oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Elbląg ds. seniorów
 
„Moja jesień ma kolor lata” to ośmiomiesięczny program spotkań seniorów z kulturą, sztuką, technikami cyfrowymi oraz młodszym pokoleniem. W ramach projektu planowane jest uruchomienie czterech grup zajęciowych skupionych w sekcjach: plastyczna, teatralno-wokalna, taneczna, media elektroniczne i fotografia cyfrowa oraz przygotowanie oferty zajęć wspólnych: zajęcia ruchowe, język obcy, środowisko internetowe, wykłady i prelekcje dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i udziału seniorów w życiu publicznym.
 
Finalnym punktem projektu będzie przygotowanie przedstawienia, w którym na scenie wystąpią seniorzy oraz młodzież. Uroczystemu zakończeniu projektu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy prac plastycznych i fotografii powstałych podczas warsztatów i pleneru oraz konferencja-panel dyskusyjny pt. „Osoba starsza -€“ pełnoprawny członek społeczności”.
 
- Koncepcja projektu została zbudowana na wykorzystaniu technik wyrazu artystycznego, które mają za zadanie pobudzić twórczość i kreatywność seniorów, biorących udział w poszczególnych działaniach i warsztatach – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, koordynator projektu. - Motywem przewodnim projektu będą cztery pory roku, które stanowią metaforę przemijania i zmian zachodzących w życiu człowieka.
 
Projekt zostanie podzielony na cztery części tematyczne, które będą stanowiły inspirację do działań artystycznych realizowanych podczas warsztatów. Zajęcia odbywać się będą w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz w Centrum Tańca „Promyk”.
 
Ilość miejsc w grupach warsztatowych ograniczona. Termin zgłoszeń -do 7 listopada 2012
 
Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 w biurze Stowarzyszenia Jantar, ul. Browarna 80 (budynek Centrum Tańca Promyk) lub cały tydzień w godz. 14.00 – 20.00 w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, PL. K. Jagiellończyka 1. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 55 611 20 50 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -€“ 16.00
 
Okres realizacji projektu €“listopad 2012 - maj 2013. Udział w projekcie jest bezpłatny.
 
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%