› imprezy
10:40 / 17.01.2013

Momenty z życia ludzi i przedmiotów w malarstwie Małgorzaty Rozmarynowskiej

Momenty z życia ludzi i przedmiotów w malarstwie Małgorzaty Rozmarynowskiej

Momenty z życia ludzi i przedmiotów jakby na chwilę zastygłe w oczekiwaniu... Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Rozmarynowskiej pt. „Moment ten krótko trwa, przestało padać, słońce zaświeciło”. W Galerii ZUM w środę, 23 stycznia. Wstęp wolny.

Malarstwo Małgorzaty Rozmarynowskiej nawiązuje nieco do fotografii, utrwala bowiem momenty z życia ludzi i przedmiotów jakby na chwilę zastygłe w oczekiwaniu. Może na błysk flesza? Jest jedyne w swoim rodzaju, rozpoznawalne i zapadające w pamięć, a jednocześnie budzące refleksje i zawierające duży ładunek  emocjonalny.

Małgorzata Rozmarynowska urodziła się w 1955 roku. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom obroniła w 1981 roku w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. Jej twórczość prezentowana była na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Łodzi, Sopocie, Sztokholmie, Helsinkach, Nowym Jorku, Brukseli, Paryżu, Gdańsku.

Wernisaż wystawy „Moment ten krótko trwa, przestało padać, słońce zaświeciło” odbędzie się 23 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Zum przy ul. Kowalskiej 3-5/d w Elblągu.

Źródło: Edyta Jasiukiewicz
CSE "Światowid"

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%