› sport
11:10 / 07.09.2016

MOSiR kontra Kibice. Nowe porządki, nowe stawki

MOSiR kontra Kibice. Nowe porządki, nowe stawki

fot. archiwum elblag.net

W kwietniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowe stały się jednym ciałem administracyjno-prawnym. Na czele połączonych jednostek stanął dyrektor MOSiR-u Marek Wnuk. Jego zastępcą natomiast mianowany został Andrzej Bugajny. W związku z tym, że od teraz MOSiR w całości odpowiada za to, co dzieje się na Hali Sportowo-Widowiskowej, postanowiono dokonać korekty zarządzenia z 10 lutego 2011 r. w sprawie ustalenia cen i opłat za korzystanie z obiektów sportowych Gminy Miasto Elbląg. W zarządzeniu zmieniającym zarządzenie pojawił się dodatkowy rodzaj usługi, a mianowicie "karnety". Jest także kilka innych istotnych zmian, o których wyjaśnienie poprosili kibice klubu sportowego Kram Start Elbląg.

Jak czytamy w uzasadnieniu do wprowadzonych zmian w zarządzeniu:

Zmiana [...] podyktowana jest koniecznością wprowadzenia do cennika hali sportowo-widowiskowej pozycji "Karnety" i zaktualizowania cen biletów wstępu na mecze ligowe, wynikające ze wzrostu kosztów organizacji imprez sportowych.

Jakie to koszty? Ich wzrost spowodowany jest przede wszystkim tym, że cały obowiązek zorganizowania imprezy masowej spada na Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jako podmiot posiadający zgodę na organizację, MOSiR jest zobowiązany do odpowiedniego zabezpieczenia każdej imprezy, co generuje koszty. Organizator musi posiadać wiedzę o ilości osób przebywających w obiekcie. W związku z tym wprowadzono elektroniczny system identyfikacji osób za pomocą kodów kreskowych umieszczonych na biletach i innych dokumentach, które upoważniają do wstępu. To oznacza również, że wyłączną dystrubycją biletów zajmie się od teraz MOSiR, a nie kluby sportowe, jak choćby Kram Start Elbląg. Wpływy z zakupu biletów będą wędrowały do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale kluby zostaną odciążone jeżeli chodzi o koszty związane z organizacją spotkań (choć nie wszystkie, np. wynajęcie spikera czy zabezpieczenie medyczne nadal będą po stronie klubów). W zasadzie będą mogły się skupić tylko i wyłącznie na grze.

Wprowadzenie usługi "Karnety" do cen i opłat za korzystanie z obiektów sportowych spowodowane większymi kosztami sprawia, że od teraz będą one w takiej samej cenie (brutto) za mecze w sezonie ligowym PGNiG Superligi kobiet jak i mężczyzn i będą wynosiły 100 zł. Zmienią się również stawki za bilety na mecze:

Wcześniej bilety kosztowały:

NORMALNY 1 OS. - 8,00 zł (brutto)

ULGOWY 1 OS. - 4,00 zł (brutto)

RODZINNY - 8,00 zł (brutto)

GRUPOWY (od osoby, miniumum 15 osób) - 6,00 zł (brutto)

Aktualne ceny:

NORMALNY 1 OS. - 10,00 zł (brutto)

NORMALNY 1 OS. (w ramach Karty Dużej Rodziny) - 7,00 zł (brutto)

ULGOWY 1 OS. - 5,00 zł (brutto)

ULGOWY 1 OS. (w ramach Karty Dużej Rodziny) - 4,00 zł (brutto)

GRUPOWY (od osoby, miniumum 15 osób) - 8,00 zł (brutto)

W związku ze zmianami, środowisko kibiców skierowało do zastępcy dyrektora MOSiR-u Andrzeja Bugajnego pięć pytań związanych z obecnie obowiązującymi zasadami (skany pism i odpowiedź w załącznikach do artykułu). Kibice uzyskali odpowiedź od adresata, w którym wyjaśnia on każdą kwestię z osobna, chociażby jak teraz wygląda sprawa biletów rodzinnych oraz zabierania ze sobą dzieci.

Dwa pytania dotyczyły kwestii związanych z relacjami pomiędzy kibicami poszczególnych drużyn czy promocji spotkań klubu Kram Start Elbląg.

A oto odpowiedź Andrzeja Bugajnego:

Poprosiliśmy o komentarz do odesłanych odpowiedzi Przemysława Cegielskiego z Klubu Kibica Startu Elbląg, który przyjął je z pokorą. Na meczach kibiców na pewno nie zabraknie:

- No cóż... Na mecze chodzić będziemy. Dla uczniów bilety są taniej, dla dorosłych karnety. Na wojnę nie ma co iść za bardzo, bo rykoszetem może ucierpieć na tym klub.

Wywołany do tablicy został również dyrektor Kram Startu Elbląg, ale Rafał Traks odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Ktoś uznałby to za swojego rodzaju komentarz, ale każdy ma do tego pełne prawo.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Kram Start Elbląg otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe od Miasta

17.03.2017 komentarzy 2

Kilka tygodni temu Urząd Miejski w Elblągu rozstrzygnął trzy konkursy z zakresu zadań publicznych związanych ze sportem. Najwyższe dofinansowanie, jak w latach...

Kobiety będą profesjonalne? Kluby powiedziały "tak" lidze zawodowej

13.04.2017

Kluby kobiecej ligi piłki ręcznej chcą wejść w buty, które przetestowały już kluby męskie w ramach zawodowej Superligi. Dziesięciu przedstawicieli...

Pożegnanie sezonu ze Startem. [ANKIETA] na najlepszą piłkarkę sezonu! (+foto)

24.05.2017

Jak zdążyło się już przyjąć, ostatnim meczem sezonu dla zawodniczek elbląskiego Kram Startu jest potyczka ze swoimi najwierniejszymi fanami. W Hali...

Superliga kobiet pod auspicjami Telewizji Polskiej. To pierwszy krok do Ligi Zawodowej?

26.05.2017 komentarzy 1

Od nowego sezonu ligowego - 2017/2018 - Superliga kobiet, w której występują piłkarki ręczne trzeciej drużyny w Polsce, czyli Kram Startu Elbląg, będzie...

Jest zgoda na spółkę akcyjną w Kram Starcie Elbląg

13.06.2017

Zarząd superligowego klubu piłki ręcznej Kram Start Elbląg podjął decyzję o powołaniu do życia spółki akcyjnej. Uchwała została przegłosowana...

Zdjęcia ilość zdjęć 4