› dzieci i rodzina
13:10 / 18.08.2015

MOSiR zaprasza na ósmy tydzień wakacji

MOSiR zaprasza na ósmy tydzień wakacji

fot. MOSiR

Rozpoczęliśmy ósmy tydzień sportowych wakacji organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już, na wszystkich którzy wolny czas spędzają w Elblągu, czekają sportowe zajęcia i rozgrywki.

Najbliższa środa to dzień w którym królował będzie tenis stołowy. To właśnie w hali krytego lodowiska rozegrany zostanie ostatni wakacyjny turniej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych niezrzeszonych w klubach sportowych. Początek zawodów zaplanowano na godz. 10.00. Natomiast zapisy przyjmowane będą na pół godziny przed rozpoczęciem rywalizacji.

Tego samego dnia odbędzie się trzecie już spotkanie w ramach Fit Camp Junior. To zajęcia ogólnorozwojowe z elementami tańca, przeznaczone dla młodzieży szkolnej. Trening funkcjonalny poprowadzi Maciej Skrobotun. Zajęcia odbywają się w sali fitness na hali lodowiska Helena od godz. 10.00. Więcej informacji mona uzyskać pod nr tel. 608-816-708.

Od poniedziałku do piątku na wszystkich którzy kochają zajęcia na wodzie, czeka przystań kajakowa przy ul. Radomskiej. To właśnie podczas codziennych treningów można nauczyć się m.in. pływania na kajaku sportowym. Przystań kajakowa otwarta jest dla chętnych w ciągu tygodnia w godzinach 9.00-11.00 oraz 15.00-17.00, natomiast w weekendy odbywają się rodzinne spływy kajakowe. Zajęcia potrwają do końca sierpnia.

Przez cały wakacyjny okres na miłośników wodnych atrakcji czeka także kryta pływalnia przy ul. Robotniczej. Basen czynny jest w godzinach od 11.30 do 19.30. W tym czasie dla mieszkańców przygotowanych zostało dziesięć sesji. Od początku sierpnia zmianie uległy także ceny biletów wstępu. Za wejście na basen, bez względu na wiek, zapłacimy jedynie 4 złote.

Wtorki i czwartki to dni kiedy nasz wolny czas możemy przeznaczyć na naukę gry w tenisa ziemnego. Zajęcia odbywają się we wszystkich grupach wiekowych, a prowadzone są przez instruktorów czynnie uprawiających tenis. Jedyny warunek to posiadanie własnej rakiety. Nauka gry w tenisa odbywa się na kortach przy ul. Agrykola w godz. od 10.00 do 12.00. Ponadto w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 10.00-13.00 korty są ogólnodostępne. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 668-450-818.

- Przypominamy, że przez cały tydzień dla wszystkich chętnych dostępne jest lodowisko Helena, gdzie przygotowaliśmy stoły do tenisa oraz boiska do gry w koszykówkę uliczną - informuje Marek Wnuk, dyrektor MOSiR-u. - Wszystkie zajęcia są bezpłatne, dlatego zachęcam młodszych, ale i starszych elblążan do odwiedzenia naszego obiektu. Z naszej oferty mogą skorzystać także grupy zorganizowane ze szkół, kolonii czy obozów sportowych. Lodowisko dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14.00. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Więcej informacji o wakacyjnej ofercie, szczegółowy kalendarz imprez, terminarze, wyniki oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Wakacje z MOSiR-em 2015. 

Tekst i fot. MOSiR

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%