› inwestycje drogowe
16:07 / 03.10.2012

Most w Nowakowie zamknięty także dla pieszych

Most w Nowakowie zamknięty także dla pieszych

fot. elblag.net

Remontowany od ponad miesiąca most pontonowy na rzece Elbląg w Nowakowie, 5 października będzie zamknięty dla ruchu pieszego. Obecnie obiekt jest zamknięty dla ruchu kołowego, z kolei w piątek przez kilka godzin od 8:00 do 15:00, nie będzie dostępny również dla pieszych, chcących przeprawić się na drugi brzeg rzeki.

- Zamknięcie jest związane z prowadzonym remontem mostu – tłumaczy Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego. - Ruch kołowy odbywać się będzie po wyznaczonej trasie objazdu, zgodnie z tymczasową organizacją ruchu. Za utrudnienia wynikłe w ruchu, Zarząd Dróg przeprasza wszystkich użytkowników.

Obecnie kierowcy udający się w stronę Elbląga zmuszeni są korzystać z objazdów:  przez Kępę Rybacką, Bielnik II i Kazimierzowo do drogi nr 7 lub przez Kępę Rybacką, Bielnik II i Bielnik I.

Przypomnijmy, że znajdujący się w ciągu drogi powiatowej nr 1100N Kępiny Wielkie - Nowakowo - Rubno Wielkie most pontonowy, od kilku tygodni przechodzi kapitalny remont. Przede wszystkim wymieniona jest cała instalacja elektryczna sterowania mostu. Naprawiane są odbojnice, wymieniane na nowe wszystkie liny stalowe naciągowe pontonów. Co szczególnie istotne dla kierowców i pieszych, zdemontowane i naprawione zostaną klapy najazdowe wraz z konstrukcją połączeń, a także wymieniona drewniana nawierzchnia jezdni 4 pontonów.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Tuga z Nowego Dworu Gdańskiego. Planowane zakończenie remontu to koniec października br.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Most pontonowy w Nowakowie nieprzejezdny od przyszłego tygodnia

10.08.2012

Od 16 sierpnia zamknięty dla ruchu pojazdów będzie most pontonowy na rzece Elbląg w Nowakowie. Tego dnia rozpocznie się remont obiektu, zniszczonego przez...