13:24 / 30.07.2019

Motocyklista zginął po zderzeniu z sarną

Motocyklista zginął po zderzeniu z sarną

fot. KPP Giżycko

32-letni motocyklista zginął po tym jak zderzył się z sarną. Do tragedii doszło dziś (30.07) wcześnie rano na drodze powiatowej na odcinku Pieczonki – Sulimy w powiecie giżyckim.

Dziś (30.07) tuż po godz. 6:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku otrzymał zgłoszenie o tym, że na prostym odcinku drogi między miejscowościami Pieczonki i Sulimy w gm. Giżycko, motocykl uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe i policjanci. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu tego zdarzenia i z relacji świadków wynika, że 32–letni motocyklista w trakcie jazdy najpierw zderzył się z sarną, a potem uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Na miejscu wszystkie okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają policjanci.

To kolejna tragedia na drodze w naszym regionie, której można było uniknąć. Przypominamy, że jadąc przez lasy należy zachować wzmożoną ostrożność ze względu na nieobliczalne zachowanie dzikiej zwierzyny. Próba ominięcia dzika, sarny czy nawet mniejszego zwierzęcia, szczególnie przez motocyklistę, niesie ze sobą bardzo duże ryzyko utraty panowania nad pojazdem. Pamiętajmy, że te zwierzęta szczególnie aktywne są tuż przed zmrokiem lub bezpośrednio po wschodzie słońca.

KPP Giżycko

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%