› bieżące
15:00 / 22.06.2012

motoel.pl zmieniamy na moto.elblag.net

motoel.pl zmieniamy na moto.elblag.net

Od zarania dziejów rzeczy mają się tak samo. Gdy przychodzi nowe, stare zwykle odchodzi... Czasem wiąże się to z nostalgią, czasem ze smutkiem, czasem jest zwiastunem zmian na lepsze.

Popularna stała się ostatnio reklama największego polskiego ubezpieczyciela. Wraz ze zmianą logo, zmieniła się struktura firmy, procedury oraz wizerunek. Występujący w reklamie moloch i jego duch... odchodzą.

Nie inaczej przedstawia się sytuacja jedynego elbląskiego serwisu motoryzacyjnego. Powstał on w 2008 roku i przez ostatnie 4 lata wraz ze zmianą grafiki i funkcjonalności, zmieniał właścicieli. Do dziś jego głównymi elementami były: ogłoszenia motoryzacyjne, baza firm, porady oraz ceny paliw. W tej formie serwis zdobył wierną grupę czytelników i klientów, którzy na jego podstronach promowali swoje firmy.

Pomysł zmiany i rozbudowy pojawił się już ponad 2 lata temu. Oczekiwania klientów, zmiany na elbląskim rynku motoryzacyjnym i kryzys spowodowały, iż dopiero dziś możemy przedstawić Państwu naszą nową wizję. Jej główny nurt to integracja naszego serwisu z powstającą multiplatformą internetową elblag.net. Jest to też powodem zmiany nazwy serwisu z motoel.pl na moto.elblag.net.

W poniższej tabeli przedstawiamy podstawowe różnice, pomiędzy starą a nową wersją serwisu.

moto.elblag.net

  motoel.pl
OGŁOSZENIA - nowoczesny system ogłoszeń z wieloma cechami samochodów, innowacyjne dodawanie zdjęć, przedłużanie ogłoszeń, przenoszenie ich do i z archiwum. Integracja z wieloma serwisami i stronami www klientów. 
 
  OGŁOSZENIA - prosty system ogłoszeń z prostą zawężarką połączony z wieloma stronami klientów z branży motoryzacyjnej.
ARTYKUŁY - autorskie treści, pisane przez dziennikarzy, na tematy związane z Elblągiem, motoryzacją, bezpieczeństwem drogowym oraz inwestycjami. Dodatkowo wywiady, analizy i statystyki. Z artykułami połączono nowy system komentarzy z możliwością ich oceniania.
 
  ARTYKUŁY - treści pozyskiwane od partnerów, bez własnego warsztatu dziennikarskiego. Zwykle nie zmuszały one do komentowania - traciła na tym dyskusja i rozwój tematów.
BAZA FIRM - nowoczesna baza firm połączona z innymi serwisami. Prezentowanie firm zostało rozbudowane o nowe możliwości: wiele podstron z treścią, kilka galerii, połączenie z ogłoszeniami oraz stroną klienta. Wszystko w nowoczesnej formule. Dodatkowo oferta firm wyświetlana jest rotacyjnie. Zachowano możliwość uruchomienia osobnej strony w jednej z kilku domen.
 
  BAZA FIRM - proste wpisy z ograniczoną ilością treści, zintegrowane z niektórymi stronami klientów. Istniała również możliwość uruchamiania ich pod osobnym adresem związanym z domeną motoel.pl
CENY PALIW - większa ilość elbląskich stacji paliw, połączona z mapą i w przyszłości ze statystykami cen. Dodatkowo wyliczana jest średnia cena paliw w Elblągu.
 
  CENY PALIW - ceny tylko kilku stacji, bez statystyk.
ANKIETY - możliwość głosowania w kilku aktywnych ankietach. Połączenie ankiet z artykułami, galeriami itp.
 
  ANKIETY - jedna ankieta, bez możlwości podejrzenia archiwalnych sondaży.
FORUM - nowoczesna jakość forum w Elblągu. Integracja z różnymi branżami. Brak konieczności logowania. Możliwość oceniania wpisów na forum, dodawania zdjęć i linków do youtube. Dodatkowo połączenie z komentarzami do artykułów.
 
  FORUM - z racji słabej intuicyjności nie przyjęło się wśród fanów motoryzacji w Elblągu.
GALERIE ZDJĘĆ - autorskie zdjęcia w tematyce zbliżonej do tematyki artykułów. Zawsze w wysokiej jakości. Możliwość komentowania i oceniania osobnych zdjęć. Duża ilość galerii z dużą ilością zdjęć. Możliwość dogrania automatycznego zdjęć przez użytkowników.
 
  GALERIE ZDJĘĆ - prosty system pokazywania fotografii, bez zdjęć autorskich, nierzadko niezwiązanych z naszym miastem

Prezentujemy również krótki opis nowych rozwiązań dostępnych już dziś. Wraz ze skończeniem wdrażania serwisu elblag.net lista ta zostanie kilkakrotnie powiększona.

nowości w moto.elblag.net

   
MATERIAŁY VIDEO - za ich pomocą chcemy pokazać elbląską motoryzację w inny i nowoczesny sposób. Oprócz wywiadów, filmów bez komentarza, sylwetek firm, także ciekawe testy (niekoniecznie samochodów) i analizy.
 
  MOTORYZACYJNA MAPA MIASTA - nowa mapa ukazująca utrudnienia w mieście, stacje paliw wraz z cenami oraz firmy. Mapa została również zintegrowana z artykułami.
KONTO UŻYTKOWNIKA - nowoczesny osobny system do zarządzania ogłoszeniami, zdjęciami, komentarzami, ocenami i innymi opcjami związanymi z późniejszą multiplatformą. 
 
  WYSZUKIWARKA - nowoczesna i szybka wyszukiwarka ogłoszeń, firm i artykułów. Dodatkowo do ogłoszeń intuicyjna zawężarka według wszystkich popularnych kryteriów.

Jak wynika z powyższego zestawienia, zmian jest sporo - czy spełnią one Państwa oczekiwania ? Mamy nadzieję, że TAK. Zapraszamy do częstych odwiedzin... Już wkrótce kolejne serwisy z rodziny elblag.net.

Jeśli posiadają Państwo jakieś sugestie i pomysły, interesuje Państwa współpraca, prosimy o kontakt.

15
0
oceń tekst 15 głosów 100%