› rozrywka
09:45 / 28.11.2012

Motomikołaje znów zawitają do Domu Dziecka - to już szósty raz

Motomikołaje znów zawitają do Domu Dziecka - to już szósty raz

fot. www.grupaelblag.pl

W niedzielę 9 grudnia motocykliści z Grupy Elbląg po raz szósty wsiądą na swe dwukołowe rumaki i pomkną w strojach Mikołajów do najmłodszych z Elbląskiego Domu Dziecka. Zgodnie z założeniem Motomikołaje chcą w tym przedświątecznym okresie wywołać radość i uśmiech na twarzach dzieci. 

- Motomikołaje to już szósta akcja organizowana przez elbląskie środowisko motocyklowe - komentuje Rafał Pawłowski z Grupy Elbląg. Tradycja sięga roku 2006 w Elblągu i hucznie obchodzona jest 2 razy w roku z okazji Mikołajek i Dnia Dziecka - dodaje organizator akcji.
 
-W tym roku organizujemy ją w niedzielę 9 grudnia. Spotykamy się po godz 11.00 na parkingu przy PWSZ i wyruszamy o 11:40 z placu, by w okolicach godziny 12:00 przybyć do ośrodka przy ul. Chrobrego - mówi Rafał Pawłowski. Celem akcji jest jak zawsze obdarowywanie dzieci tego dnia, a przede wszystkim wywołaniu uśmiechu na ich twarzach. 
 
- W programie jak zawsze wożenie dzieci po terenie ośrodka motocyklami, quadami, upominki, a w tym roku dodatkowo ognisko, konkursy i kilka niespodzianek, (które obecnie dogrywamy) - wymienia organizator akcji.Jeśli pogoda dopisze, będzie nas wyjątkowo dużo, bo aż 40 motocykli. Dzieci więc będą miały jeszcze większą frajdę. 
 
- Po wielu latach wspólnych imprez przeszliśmy niejako do tradycji, bycia w tym czasie w domu dziecka. Wychowankowie bardzo sie z nami zżyli i więdzą, że Motomikołaje nie moga ich zawieźć - podkreśla Rafał Pawłowski.
 
Oczywiście nie tylko motocykliści wspomagają w ten dzień najmłodszych. Na przestrzeni kilku lat, wielu sponsorów zobligowało się nas wspomóc i wywiązało się z obietnicy za co jeszcze raz dziękujemy.
Jeżeli ktoś chciałby wspomóc dzieci w tegorocznej imprezie serdecznie zapraszamy do dobrowolnych wpłat na konto Domu Dziecka z dopiskiem MOTOMIKOŁAJE lub prywatny kontakt z Rafałem Pawłowskim rafal-pawlowski1@wp.pl w celu zadania pytań dotyczących sponsoringu.
3
1
oceń tekst 4 głosów 75%