› sport
10:51 / 07.09.2016

Motoparalotniowy Puchar Polski w sobotę na elbląskim lotnisku!

Motoparalotniowy Puchar Polski w sobotę na elbląskim lotnisku!

fot. Elbląska Grupa Paralotniowa

Motoparalotniowy Puchar Polski w sobotę na elbląskim lotnisku! W sobotę (10.09) rozpoczną się dwudniowe zmagania motoparalotniarzy z całej Polski na terenie lotniska Aeroklubu Elbląskiego. Najbardziej widowiskowe konkurencje będą rozgrywane w sobotę.

W piątek do godz. 20:00 prowadzone będzie prowadzona rejestracja zawodników. Będzie również możliwość wykonania lotów treningowych. O godz. 6:00 w sobotę rozpocznie się rywalizacja między zawodnikami. W trakcie zawodów piloci będą startować w trzech konkurencjach: nawigacyjnej, ekonomicznej i technicznej.

W konkurencji nawigacyjnej piloci mają za zadanie polecieć po wyznaczonej trasie na papierowej mapie bez pomocy urządzeń nawigacyjnych. Konkurencja ekonomiczna polega na tym, że piloci otrzymują określoną ilość paliwa i zadanie polega na tym, że mają na tym paliwie latać jak najdłużej. W konkurencji technicznej piloci mogą polecieć slalom wokół dmuchanych 12 metrowych pylonów lub na tyczkach kopiąc je

- informuje Jacek Ciszkowski, organizator zawodów.

Piloci będą również wykonywać zadanie na celność lądowania.

W niedzielę ogłoszone zostaną wyniki i odbędzie się wręczenie nagród.

Motoparalotniowy Puchar Polski to zawody dla pilotów-zawodników kwalifikowanych posiadających licencję sportową, natomiast Polska Liga Motoparalotniowa jest przeznaczona dla pilotów amatorów chcących poznać smak zawodów. Konkurencje w obu zawodach rozgrywane są jednocześnie, różnią się jednak poziomem trudności wykonywanych zadań.

Zawody te, zwłaszcza część techniczna, są również bardzo widowiskowe. W związku z tym, serdecznie zapraszamy na elbląskie lotnisko.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%