› inwestycje miejskie
11:15 / 16.07.2013

Mówisz Elbląg myślisz biedronkowe miasto? Kolejne sklepy tej sieci przybywają

Mówisz Elbląg myślisz biedronkowe miasto? Kolejne sklepy tej sieci przybywają

fot. Konrad Kosacz /elblag.net

Kilka dni temu informowaliśmy, że u zbiegu ulic Płk. Dąbka i Węgrowskiej powstaje kolejna w naszym mieście Biedronka. Dziś natomiast dotarliśmy do informacji, z których wynika, że nie jest to ostatnia Biedronka jaka powstanie w Elblągu. Na 2014 rok planowe jest bowiem otwarcie kolejnego sklepu tej sieci dyskontów, tym razem przy ulicy Żeromskiego 1.

Jak informuje nas Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury, "Urząd Miejski w Elblągu 25 czerwca 2013 roku wydał pozwolenie prywatnemu właścicielowi na rozbudowę budynku handlowo-usługowego wraz z przebudową oraz dociepleniem budynku już istniejącego, przy ulicy Żeromskiego 1".

Obiekt powstanie w miejscu gdzie obecnie znajduje się Hurtownia Materiałów Budowlanych MDM s.c. To miejsce przechodzi obecnie okres remontu w postaci przygotowania terenu do budowy nowego budynku. Robotnicy pracują również na dachu i wykonują również także remont istniejącego już budynku hurtowni. Inwestorem tej inwestycji jest firma Atlanta.

Powierzchnia nowego budynku to około 1200m2 i będzie ona stanowić cześć kompleksowego zagospodarowania terenu. - Biedronka na Żeromskiego ma powstać w przyszłym roku, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany - przekazała nam osoba z biura pracowni projektowej Tektoline, która jest autorem projektu tej Biedronki. Nie jest to firma anonimowa w naszym mieście, ponieważ wykonała już projekty m.in. kompleksu mieszkalno-uslugowego przy ul. Plk. Dąbka (Brama na Modrzewinę) i elewacji budynków przy ul. Świerkowej, Lotniczej, Krzyżanowskiego czy Fałata.

Zanosi się wiec na to, ze Biedronka na Żeromskiego będzie już 12 sklepem tej sieci w Elblągu. Obecne znajdują się już na poniższych ulicach: 
- Sobieskiego 27 
- Odrodzenia 10 
- Królewiecka 195b 
- Odzieżowa 12 
- Nowowiejska 1A 
- Armii Krajowej 1 
- Grunwaldzka 7 
- Malborska 78 
- Czerniakowska 7 
- Warszawska 66 
- Płk. Dąbka/Węgrowska (w trakcie budowy, trwają prace wykończeniowe)

Pozostaje pytanie - czy w Elblągu jest naprawdę potrzeba by było ich tak dużo? Odpowiedz na to pytanie pozostawiamy czytelnikom naszej gazety. Zapraszamy do zamieszczania komentarzy.

9
2
oceń tekst 11 głosów 82%

Powiązane artykuły

Wiemy kiedy powstanie Biedronka na Żeromskiego

22.08.2013 komentarzy 18

Pod koniec lipca br. otwarto Biedronkę na zbiegu ulic Płk. Dąbka i Węgrowskiej. Niewiele ponad miesiąc temu informowaliśmy o tym, że w Elblągu planowane jest...

Biedronka - 12 sklepów już jest, w tym roku ma być kolejna

03.11.2013 komentarzy 33

Wracamy do tematu najbardziej znanego marketu handlowego w Polsce. Jest on jednym z głównych sponsorów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz...

Zdjęcia ilość zdjęć 3