› dzieci i rodzina
08:20 / 24.09.2015

Możesz w łatwy sposób pomóc głodnym i potrzebującym.

Możesz w łatwy sposób pomóc głodnym i potrzebującym.

Już 25 i 26 września, na terenie w całej Polsce odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. Bank Żywności w Elblągu zachęca do wpisania na listę swoich zakupów na najbliższy tydzień, kilka dodatkowych produktów na rzecz najuboższych dzieci w Polsce. Produkty rekomendowane przez Bank Żywności to: mąka, mleko, płatki śniadaniowe, konserwy, przetwory owocowe i warzywne oraz mąka. Będzie można je przekazać wolontariuszom Banku Żywności w 25 sklepach na terenie Elbląga.

Podziel się Posiłkiem w Elblągu i w całej Polsce Produkty przekazane podczas zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem trafią do magazynu Banku Żywności. Tam zostaną posortowane, zważone i policzone. Następnie produkty będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają dzieci z najuboższych rodzin. Co roku produktami zebranymi podczas zbiórki „Podziel się Posiłkiem” wspieramy świetlice, domy dziecka, inne placówki wychowawczo-opiekuńcze dla dzieci i młodzieży oraz rodziny wielodzietne poprzez współpracujące z nami organizacje charytatywne.

Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem już po raz 12 odbędzie się na terenie całej Polski. 45 000 wolontariuszy Banków Żywności, w niemal w 540 miejscowościach będzie zachęcać klientów sklepów spożywczych do dzielenia się zakupami. Lista sklepów, w których można wziąć udział w zbiórce znajduje się na stronie www.bankzywnosci.elblag.pl oraz www.bankizywnosci.pl.

Podziel się Posiłkiem na charytatywni.allegro.pl

Od dziś do końca października na portalu charytatywni.allegro.pl/podzielsieposilkiem możemy kupować paczki z żywnością za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci. Bankom Żywności udało się wynegocjować specjalną cenę na produkty spożywcze. Dzięki uprzejmości Auchan Direct, każda paczka zawiera od kilku do kilkunastu produktów spożywczych.

Milion dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie!

- W 2014 r. 7,4 % Polaków żyło poniżej granicy skrajnego ubóstwa w Polsce.1 To tak, jakby całą Warszawę zamieszkiwały wyłącznie osoby żyjące za kwotę poniżej 551 zł miesięcznie. Problem ten dotyczy także polskich dzieci. W skrajnym ubóstwie żyje 10% dzieci i młodzieży do 18 roku życia, to jest prawie milion. Dlatego bardzo zachęcam do wzięcia udziału w zbiórce i dzielenia się zakupami. – podkreśla skalę ubóstwa w Polsce Marek Borowski – Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Teresa Bocheńska

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%