› bieżące
08:00 / 10.05.2015

Możliwe, że o tych działaniach nawet nie wiecie...

Możliwe, że o tych działaniach nawet nie wiecie...

Coraz częściej słyszymy „nie ma nic za darmo”. Dzisiaj chcemy pokazać świetny przykład, że tak nie jest, a wręcz przeciwnie – są ludzie i inicjatywy, które pozytywnie zaskakują.

Chcemy podzielić się z Wami jedną z nich. Dzisiaj odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 4 przy ulicy Mickiewicza. Dyrektorem tej placówki jest Hanna Szuszkiewicz. To właśnie ona zapoczątkowała wyjątkową akcję. Akcję, która wywołała pozytywny odbiór wśród studentów, uczniów i rodziców. O czym mowa? O dodatkowych, pozalekcyjnych zajęciach dla uczniów. W tym momencie musimy wyraźnie podkreślić, że cała akcja ma charakter wolontariatu. A do tego zajęcia są na tyle ciekawe, że dzieci przychodzą dużo wcześniej do szkoły.

12 pełnych pasji studentów

Cieszy fakt, iż na czele takiej placówki stoi osoba o wielkim sercu, która z zaangażowaniem i pasją pełni swoją funkcję. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać z dodatkowych zajęć: plastycznych, rytmiki, matematyki i wielu innych. Na uwagę zasługuje fakt, że zajęcia prowadzone są w ramach wolontariatu przez studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. W sumie zaangażowanych jest w to przedsięwzięcie 11 studentek i 1 student. Mieliśmy okazję porozmawiać z dwiema studentkami Instytutu Pedagogiczno-Językowego - Joanną Matras i Joanną Zbień. Przyznały nam, że projekt w którym uczestniczą daje im zarówno satysfakcję i radość z pracy z dziećmi oraz możliwość zdobycia doświadczenia potrzebnego do przyszłej pracy zawodowej. Możemy z przekonaniem powiedzieć, iż są to osoby o wielkim sercu, które w przyszłości będą wykonywać ten odpowiedzialny zawód jakim jest praca nauczyciela z pasją i zaangażowaniem.

Najważniejszy jest pomysł...

Efekty ich pracy z dziećmi mogliśmy zobaczyć osobiście, są to prace wykonane przez uczniów. To niesamowite ile w młodych ludziach jest dobrej energii. Wystarczy, aby dać tym ludziom możliwość jej wykorzystania. Cała akcja spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a także z pełną aprobatą rodziców. Spójrzcie ile dobra można przekazać innym i nie wymaga to nakładu finansów oraz znacznego czasu. Wystarczy dobra wola, energia i zaangażowanie ludzi. Wszystko to dzięki inicjatywie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, Hannie Szuszkiewicz. Oczywiście to wszystko byłoby niemożliwe do realizacji bez grupy pełnych energii i zaangażowania studentów.

...a nie pieniądze

Oni wszyscy są doskonałym przykładem jak wiele można zmienić na lepsze w otaczającej nas rzeczywistości. Drugie, najważniejsze ich przesłanie to fakt, że nie potrzeba do tego praktycznie żadnych pieniędzy! Jak zawsze okazuje się, że najważniejsze są szczere chęci. Uczestnikom tego przedsięwzięcia życzymy wszystkiego dobrego i jesteśmy pewni, że dobro które przekazujecie innym wróci do Was zwielokrotnione. Życzymy również elblążanom, aby ta inicjatywa pokazała i pozytywnie zaraziła ich do działania. Oby takich ludzi było wokół nas jak najwięcej.

A może Wam spodobała się ta akcja i chcielibyście przyłączyć się i w jakiś sposób wspomóc działania wolontariuszy? Pamiętajcie, że nie ma co się wstydzić, tylko rozmawiać. Wszyscy są szczerze i chętnie otwarci na współpracę.

Elblążnie Razem,

Robert Grabowski i Mateusz Milanowski

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%