› bieżące
08:21 / 29.04.2013

Można już składać wnioski do budżetu obywatelskiego 2014

Można już składać wnioski do budżetu obywatelskiego 2014

fot. Artur Borkowski

Wystartowała druga edycja Budżetu Obywatelskiego. Od 29 kwietnia mieszkańcy Elbląga mogą składać swoje propozycje zadań do zrealizowania w 2014 roku. Wnioski będą przyjmowane do 14 czerwca w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego bądź elektronicznie na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu.

Budżet obywatelski przywędrował do Polski z brazylijskiego Porto Alegre. Elbląg jest jednym z pierwszych polskich miast, w którym zdecydowno się na ten ruch.

- Tę partycypację społeczną i możliwość współdecydowania w sprawach własnego miasta dostrzegli również mieszkańcy Elbląga, którzy złożyli 777 wniosków do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego i oddali ponad 5.000 głosów na zaproponowane inwestycje – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Ostatecznie do realizacji w 2013 roku, poprzez głosowanie mieszkańców, wybranych zostało 12 projektów. O postępach prac będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej budzetobywatelski.elblag.eu.

- Tam również znajdują się niezbędne informacje oraz formularz wniosku, który można wypełnić i wysłać bezpośrednio ze strony. – dodaje Hanna Laska-Kleinszmidt.

Od 29 kwietnia, do skrzynek pocztowych mieszkańców Elbląga trafią również ulotki z najważniejszymi informacjami oraz wnioskiem o zgłoszenie zadania do Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do składania własnych propozycji ponieważ Budżet Obywatelski to Twój pomysł, ale wspólne działanie.

Źródło: UM Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%