› rozwój i edukacja
15:46 / 06.11.2012

Mundurowi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

Mundurowi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

Dzisiaj 6 listopada, sala widowiskowa wojskowego kina „Orzeł” w Elblągu zamieniła się w miejsce uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych „mundurowych” Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Uczniowie złożyli ślubowanie i otrzymali akty mianowania na ucznia ZST – takie uroczyste ślubowanie to tradycja tej szkoły.

To w tej szkole kształceni są przyszli architekci, projektanci bezpiecznych przestrzeni i terenów zielonych, ale również i przyszli policjanci i strażacy. Stąd też potoczna nazwa „klas mundurowych” do której już przyzwyczaili się sami uczniowie.  
 
Na uroczystej gali nie zabrakło, między innymi przedstawicieli władz miasta, a także wszelkich służb mundurowych: Policji, Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Celnej.
 
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i otrzymali akty mianowania na ucznia ZST. Klasa mundurowa ma wsparcie ze strony elbląskich policjantów oraz strażaków, którzy współpracują z młodzieżą podczas zajęć. Szkoła przygotowuje młodzież, która poważnie myśli o podjęciu w przyszłości służby m.in. w policji. Podczas zajęć uczniowie poznają m.in. elementy musztry policyjnej, zasady naboru do służby policyjnej. Ponadto zdobywają wiedzę o prawach człowieka, prawach dziecka, czy przemocy w rodzinie. Dla podkreślenia odmienności profilu, uczniowie noszą specjalnie zaprojektowane mundury.
 
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%