› zapowiedzi
08:57 / 21.11.2012

Muzyczne prezenty na mikołajki od Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Muzyczne prezenty na mikołajki od Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

fot. Konrad Kosacz

W grudniu Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała niezwykle różnorodny repertuar. Trzy muzyczne wydarzenia, każde inne, a zarazem wyjątkowe.  Dodatkowo specjalnie przygotowany na tę okazję promocyjny karnet, który może być doskonałym pomysłem na prezent mikołajkowy. Wszystko po to, aby w okresie świątecznych przygotowań znaleźć czas na relaks przy doskonałej muzyce.

9 grudnia zapraszamy na koncert pn. „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Radosława Labakhua zagrają: Robert Kabara (altówka) dyrektor artystyczny Sinfonietty Cracovia, Grzegorz Lalek (skrzypce) laureat wielu prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach muzycznych oraz Paweł Gusnar (saksofon), utalentowany saksofonista i kameralista. W programie koncertu m.in. A. Pärt „Fratres na orkiestrę smyczkową i perkusję” oraz „Saksofonowe Impresje” - utwory A. Piazzolli i F. Chopina w opracowaniach Krzysztofa Herdzina. Bilety w cenie: 25 zł i 30 zł.

Kolejna propozycja to koncert „Muzyka z Wysp”. 15 grudnia z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą brazylijskiego dyrygenta José Marii Florêncio wystąpią znakomici soliści. Główne role podczas tego koncertu zagrają: harfa (Mariola Salaber), fletnia Pana (Wojciech Okurowski) oraz dudy, na których zagra szkocki artysta Lindsay Davidson. Oprócz współczesnych utworów muzyki celtyckiej podczas koncertu usłyszymy dzieła reprezentantów barokowej muzyki brytyjskiej z przełomu XIX i XX wieku, m.in. G. F. Händela i G. Holsta. Bilety: 30 zł i 35 zł.

W świątecznym repertuarze nie może zabraknąć koncertu kolęd. 29 grudnia Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, jeden z najlepszych i najwszechstronniejszych chórów Europy i Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego wykonają najpiękniejsze kolędy i pastorałki na chór i kameralną orkiestrę smyczkową w opracowaniu Macieja Małeckiego. Bilety: 30 zł i 35 zł.

Karnet na trzy grudniowe koncerty: 70 zł.

Bilety i karnety są do nabycia w Biurze Koncertowym EOK – Ratusz Staromiejski (Elbląg, Stary Rynek 25). Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub  www.eok.elblag.eu.

Sponsor Strategiczny
Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający
Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A. 

 

(źródło: EOK)

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%