› zapowiedzi
07:30 / 24.08.2016

Muzyczne zakończenie wakacji z Elbląską Orkiestrą Kameralną

Muzyczne zakończenie wakacji z Elbląską Orkiestrą Kameralną

Ostatni dzień wakacji warto spędzić z Elbląską Orkiestrą Kameralną, która 31 sierpnia o godz. 19.00 zaprasza na koncert „Muzyka uniesień”. Podczas tego wieczoru będzie można usłyszeć kompozycje z różnych stron świata, w tym arcydzieła muzyczne światowego kina. Artyści zaprezentują w pierwszej części - walce, drugiej - muzykę węgierską, w trzeciej, ostatniej – muzykę filmową.

Przewodnikiem w tej muzycznej wyprawie będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego oraz Hadrian Filip Tabęcki, aranżer utworów i solista na fortepianie. Znany już elbląskiej publiczności, Hadrian Filip Tabęcki jest gwarantem niezapomnianych wrażeń. Ten kompozytor, producent, kierownik muzyczny oraz znakomity pianista nie raz porywał słuchaczy swoimi wykonaniami i interpretacjami dzieł muzycznych. Oprócz Tabęckiego w roli solisty wystąpi także Grzegorz Bożewicz jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce oraz Piotr Malicki, mistrzowsko grający na gitarze.

Na publiczność podczas przerw będzie czekało specjalne „muzyczne” menu serwowane przez Kawiarnię WYSPA SKARBÓW. Zgodnie z częściami koncertu pojawią się: Sernik po wiedeńsku i austriacka Strucla z jabłkami, Ciasto węgierskie i filmowy Krem sułtański.

W programie m.in.:
(I część koncertu) - Walce
Mieczysław Karłowicz „Walc z Serenady na orkiestrę smyczkową op. 2”
Wojciech Kilar Walc z filmu „Ziemia obiecana”
Aram Chaczaturian Walc z baletu „Maskarada”
Waldemar Kazanecki Walc z filmu „Noce i dnie”

(II część koncertu) – Muzyka węgierska
Johannes Brahms „Taniec węgierski nr 5”
Leó  Weiner „Divertimento”
Béla Bartók „Tańce rumuńskie”
Wojciech Mrozek „Wiosenna Hora”

(III część koncertu) – Muzyka filmowa, w tym:
„Suita Bohaterska” muzyka z filmów: „Pan Wołodyjowski”, „Janosik”, „Czarne Chmury”, „Czterej Pancerni”, „Bandyta” „Suita Wojownicza” muzyka z filmów: „Gladiator”, „Piraci z Karaibów”, „Indiana Jones” „Suita Sensacyjna” muzyka z filmów: „James Bond”, „Stawka większa niż życie”, „Mission impossible”, „07 zgłoś się”, „Pink Panther”, „Vabank”

31 sierpnia 2016 r. – sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego, godz.19:00

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%