› bieżące
12:02 / 18.02.2013

Muzyka klasyczna nie dla dzieci? To nieprawda! Zapraszamy na koncert "Mozart i przyjaciele"

Muzyka klasyczna nie dla dzieci? To nieprawda! Zapraszamy na koncert

22 lutego br., o godz. 17:30 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej odbędzie się szczególne spotkanie z muzyką klasyczną i nie tylko...

Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała dla najmłodszych melomanów kolejny koncert z cieszącego się ogromną popularnością cyklu „Klasyka dla Smyka”, w którym udział wezmą organizatorzy spotkań pn. „Mozart dla dzieci” podczas słynnego już Festiwalu Mozartiana, odbywającego się co roku w Gdańsku. Orkiestra i zaproszeni goście zabiorą dzieci do magicznego świata dźwięków i wielkich kompozytorów poprzez specjalnie przygotowaną aranżację, stroje z epoki i muzykę klasyczną w najlepszym wydaniu. W programie tego koncertu znajdą się między innymi gry i zabawy muzyczne dla najmłodszych, takie jak: „Dośpiewać każdy może”, „Usłysz i namaluj dźwięki”, „Zaczarowane instrumenty” czy „Jaka to melodia?”.

Aleksy Perski - prowadzenie
Monika Wójcik - scenografia
Vilde Valldal Johannessen - choreografia
Szymon Morus - dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

Cykl „Klasyka dla smyka” adresowany jest przede wszystkim do dzieci, rodziców i… pań w ciąży. Do dzieci – bo muzyka poważna to istotny czynnik rozwoju ich inteligencji, zdolności logicznego myślenia, zdolności językowych i matematycznych. Do pań w ciąży – ponieważ przyszłym mamom zaleca się słuchanie muzyki poważnej. Dziecko słyszy na długo przed urodzeniem; nie tylko słyszy, ale też słucha i może mieć swoje ulubione kompozycje. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko lubiło muzykę poważną, powinniśmy już podczas ciąży serwować maluszkowi porcję muzycznych doświadczeń.

Bilety: 25 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy)  - do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Elbląg, Stary Rynek 25 - Ratusz Staromiejski (pn.-pt. 8:00-16:00, wt. 8:00-18:00).
Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Urząd Miejski w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%