› relacje
10:37 / 14.12.2015

Muzyka Queen wiecznie żywa, a nawet symfoniczna

Muzyka Queen wiecznie żywa, a nawet symfoniczna

Od czterech lat porywają fanów muzyki Queen. To fakt, który potwierdził się również w Elblągu. Projekt Queen Symfonicznie, który skupia prawie 30 muzyków wystąpił w miniony weekend gościnnie na scenie Teatru im. A. Sewruka.

Pomysł na projekt zrodził się w 2011 roku, kiedy zbliżała się 20 rocznica śmierci Freddiego Mercurego, idola muzycznego Jana Niedźwieckiego, twórcy projektu, kontrabasistą i basistą.

- Chciałem oddać mu cześć przygotowując jednorazowy koncert wypełniony piosenkami grupy Queen w klasycznych aranżacjach. W klasycznych, ponieważ sam jestem zawodowym muzykiem – na co dzień kontrabasistą Filharmonii Łódzkiej – wspomina Jan Niedźwiecki.

Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt koncertów, w tym dwa w Bratysławie. W przyszłym roku w planach są wyjazdy do Niemiec i Austrii oraz prowadzone są rozmowy na temat tourne po Skandynawii.

Do projektu zaprosiłem wspaniałych muzyków, chyba ciekawie wypadły aranżacje – udało się zachować proporcje pomiędzy własnymi pomysłami a oryginalną muzyką „Królowej”. Do tego nadal świetnie bawimy się na koncertach. To wszystko sprawia, że publiczność nadal chce przychodzić na nasze koncerty. Rekordziści słuchali już nas 3-4 razy i zapowiadają -na Facebooku- że z chęcią przyjdą na kolejne występy – przyznaje twórca projektu.

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 28