› inwestycje drogowe
15:35 / 08.08.2012

Na Bielanach powstają nowe drogi i domki jednorodzinne

Na Bielanach powstają nowe drogi i domki jednorodzinne

fot. Konrad Kosacz

We wschodniej części dzielnicy Bielany trwa kontynuacja zabudowy mieszkalnej. Na terenie między ulicami Fromborską i Okrężną powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Budowane są także pierwsze odcinki dróg dojazdowych, które skomunikują osiedla z miastem.

Dzielnica mieszkaniowa Bielany w najbliższych latach mocno się rozrośnie. Od ubiegłego roku trwa intensywna zabudowa terenu pomiędzy ulicami Fromborską, Okrężną i Wileńską. Realizację budynków wielorodzinnych prowadzą już dwaj elbląscy deweloperzy. Firma ZUB Mytych jest w trakcie budowy czterech budynków z ponad 60 mieszkaniami, natomiast PW Jankowiak realizuje Osiedle Rodzinne Zacisze z dwoma budynkami mieszkalnymi  wielorodzinnymi oraz budynkami przedszkola i apteki. Więcej na ten temat znaleźć można w naszym wcześniejszym materiale.

W pobliżu ul. Okrężnej kontynuowana jest również zabudowa jednorodzinna. W pierwszym etapie powstaje około 12 domków, które powstają nakładem prywatnych inwestorów. Kilka jest już na bardzo zaawansowanym etapie wykańczania. Pozostałe dopiero wyrastają z fundamentów. Wcześniej, bo w 2010 r., działki zostały m.in. uzbrojone w wodociąg. Plan zagospodarowania osiedla Bielany zakłada dalszą zabudowę jednorodzinną w kierunku ul. Wileńskiej.

W lipcu miasto przystąpiło do budowy układu drogowego na osiedlu zlokalizowanym w obszarze ulic Okrężna – Fromborska. W pierwszym etapie powstanie ulica Tarnopolska i część ulicy Druskiennickiej. Nawierzchnię ulic tworzyć będą tymczasowe płyty drogowe, które zostaną ułożone do rzędnej docelowej ulicy w osiach drogi.

Zgodnie z opracowaną w 2007 r. koncepcją Układu komunikacyjnego dróg publicznych i wewnętrznych na osiedlu Bielany Wschód, w drugim etapie miasto wybuduje kolejne odcinki ulic: Kowieńską, Druskiennicką, Pińską i Nowogródzką.

Prowadzone w tym roku prace drogowe pochłoną z kasy miejskiej ponad 300 tys. zł. Wykonawcą robót, które zakończą się na początku września, jest firma Drozd Centrum Techniki mgr inż. Adam Nowosad z Elbląga. Firma ta, w ramach zamówienia uzupełniającego, wybuduje także drogę dojazdową z płyt drogowych betonowych sześciokątnych do budynku ETBS przy ul. Ogólnej. Wykonawca wybuduje ponadto nawierzchnię drogi z kostki brukowej betonowej przy budynku ETBS. Wartość powyższych prac to blisko 120 tys. zł.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Nowe budownictwo wielorodzinne na Bielanach

09.07.2012 komentarzy 10

Około 200 nowych mieszkań powstanie w najbliższych kilku latach, w południowo-wschodniej części dzielnicy Bielany. Na działkach pomiędzy ulicami Fromborską,...

Rusza budowa oświetlenia ulicy Fromborskiej

25.10.2012

Ponad 200 tys. zł kosztować będzie ustawienie lamp oświetleniowych wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Fromborskiej. Miasto w zeszłym tygodniu...

Zdjęcia ilość zdjęć 24