› bieżące
06:42 / 23.01.2014

Na budowę nowego basenu potrzeba dodatkowo milion złotych

Na budowę nowego basenu potrzeba dodatkowo milion złotych

fot. Euro-Projekt Grzegorz Latecki

Informowaliśmy ostatnio, że wykonawcą Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "ELZAMBUD" sp.z o.o. oraz Moris-Sport sp. z o.o. Dlaczego wygrała firma, która nie złożyła w tym przetargu najtańszej oferty?

Prezydent Miasta Jerzy Wilk unieważnił najniższą ofertę wyłonioną w przetargu, ze względu na niewiarygodność firmy - Przedsiębiorstwa Przemysłu Betonów PREFABET -BIAŁE BŁOTA S.A. Firma ta nie była wiarygodna z tego względu, że nie posiadała odpowiednich kwalifikacji w budowie takich obiektów. Owszem, brała wcześniej udział w budowie basenu, ale zajmowała się tylko montażem instalacji, więc tak naprawdę obiekt tylko wykańczała.

Informowaliśmy również, iż podanej wyżej firmie przysługuje prawo odwołania się od decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 5 dni. Z informacji, które otrzymaliśmy firma takiego odwołania nie wniosła, więc w piątek zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano - Montażowym "ELZAMBUD" sp.z o.o .

Prezydent Jerzy Wilk gwarantował na spotkaniu z mieszkańcami Zawady, że basen powstanie na wiosnę 2015 roku. Skierowaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta, w jaki sposób Ratusz planuje znaleźć dodatkowy milion złotych, który trzeba dołożyć do inwestycji.

Jak informuje nas Monika Borzdyńska rzecznik prasowego Prezydenta Elbląga: - Pieniądze będą musiały się znaleźć, być może będą pochodziły z rezerw budżetowych.

O kolejnych szczegółach rozbudowy Centrum Rekreacji Wodnej będziemy na bieżąco informować.

Ines Kuraś

2
7
oceń tekst 9 głosów 22%

Powiązane artykuły

Jest umowa! Będziemy budowali Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu

24.12.2013 komentarzy 9

Budowa nowego basenu w Elblągu od lat budzi wiele kontrowersji. Już kilka razy władze miasta przymierzały się do zrealizowania tej inwestycji. Dzisiaj wykonano...

Zobacz wizualizacje Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu

25.02.2014 komentarzy 24

Kiedy 24 stycznia 2014 roku w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa dotycząca Centrum Rekreacji Wodnej, wykonawca został zobowiązany do przygotowania w ciągu...

Budowa basenu droższa niż zakładano. Teraz to już 30 mln zł

28.02.2014 komentarzy 9

Wszystko wskazuje na to, że koszt budowy nowego basenu może zamknąć się kwotą nawet 30 mln zł. Jak się okazuje, trzeba bowiem przeprojektować ul. Moniuszki,...