› bieżące
08:00 / 10.11.2020

Na co warto się zdecydować w jesiennej aranżacji okna?

Na co warto się zdecydować w jesiennej aranżacji okna?

Podobno najpiękniejsze, najbardziej gustowne połączenia kolorystyczne to te, tworzone przez samą naturę. Trudno nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę paletę jesiennych barw. Chcesz, aby wspomniana pora roku gościła nie tylko „za” ale również „na” twoich oknach? Oto oryginalne pomysły na jesienną aranżację okien.

W odcieniach żółci, brązu i pomarańczy

Paleta jesiennych barw zawiera kolory takie, jak m.in. żółć, złoto, bordo, oranż, zieleń czy też brąz. Wszystkie, wymienione powyżej kolory to barwy ciepłe czyli przesunięte w widmie barwnym w stronę czerwieni. W praktyce oznacza to, że wprowadzenie powyższych tonów do wnętrza sprawi, iż przestrzeń stanie się przytulna, a nawet nieco kameralna. Jak zatem osiągnąć wspomniany efekt? W pierwszej kolejności należy zadbać o firany i zasłony.

Firany – wybierając jesienne firany do salonu warto skupić na wzorach delikatnych, subtelnych. Jeśli zależy nam na dosadnym podkreśleniu charakteru aranżacji to dobrym wyborem będą białe firany z motywem maleńkich liści. Chcesz zaszaleć? Wybierz firany ze wzorem w kolorach jesieni.

Zasłony – jeśli twój wybór padł na białe firany z subtelnym motywem to z powodzeniem możesz zdecydować się na kolorowe, wzorzyste zasłony do salonu np. musztardowe lub mahoniowe. Jeśli zaś wybrałeś kolorowe firany, to dodatek równie barwnych zasłon nie będzie dobrym wyborem. W takiej sytuacji o wiele lepszym rozwiązaniem okażą się rolety np. beżowe lub białe.

W stylu rustykalnym

Jesień to wyjątkowo nastrojowa pora roku. Co najmniej tak samo, jak kojarzony z nią, styl rustykalny. Stare drewno, domowe konfitury, placek ze śliwkami popijany gorącą, aromatyczną herbatą oraz pasjonująca książka – oto z czym większość osób kojarzy opisywaną porę roku. Jak sprawić, by podobny klimat zagościł na naszych oknach?

Firany -  firany w stylu rustykalnym to dodatki opatrzone sporą ilością wzorów. Jakich konkretnie? Między innymi motywów florystycznych bądź też klasycznej kraty. Nie brak tu również ażurowych zdobień. Wolisz coś bardziej minimalistycznego? W takim razie zdecyduj się na gładkie, nieco grubsze zasłony wykonane z naturalnego lnu.  

Zasłony – najlepiej białe, zaciemniające, opatrzone wzorem subtelnych róż. Ale uwaga: ten rodzaj zasłon pasować będzie wyłącznie do cienkich firan. Jeśli więc wybrałeś nieco grubsze, lniane firany to zestaw je z gustownym lambrekinem np. zdobionym ażurową, bawełnianą taśmą. 

A może komplet?

Obecnie na polskim rynku dostępne są już komplety złożone z grubych, bawełnianych firan w odcieniu bieli z kolorową taśmą oraz zazdroski lub lambrekina opatrzonego tym samym wzorem, co wspomniana już taśma. Decydując się na opisany powyżej komplet warto zwrócić uwagę na modele z dodatkami w odcieniach jesieni lub też z typowo jesiennymi motywami np. liśćmi lub dynią. 

Dodatki na parapet (i nie tylko!)

Opisując jesienne aranżacje nie sposób nie wspomnieć o dodatkach. Choć takowe ustawiane bywają głównie na parapecie, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je również na stoliku kawowym postawionym pod oknem, a nawet na samej podłodze. Co zatem ustawić na parapecie? Na przykład książki, świece w drewnianych osłonkach czy też duże, ozdobne szyszki. Na stoliku warto natomiast umieścić ozdobną, bambusową lub drewnianą misę, do której wrzucimy typowe owoce jesieni, a więc kasztany, żołędzie, orzechy, a także mniejsze szyszki czy nawet sosnowe/świerkowe gałązki.  A na podłodze? Oczywiście dekoracyjne dynie – najlepiej w różnych kształtach i kolorach.

Opis wszystkich, przedstawionych w tekście dodatków okiennych znajdziesz na stronie wnetrza.blog

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%