› biznes
12:53 / 21.09.2021

Na co zwracać uwagę przy doborze czytnika kodów kreskowych?

Na co zwracać uwagę przy doborze czytnika kodów kreskowych?

Nowoczesne biznesy wymagają nowoczesnych rozwiązań. W dzisiejszych czasach przewaga konkurencyjna osiągana jest nie tylko za pomocą odpowiedniej reklamy lub wyróżniającego się produktu, ale przede wszystkim dzięki odpowiedniej satysfakcji Klienta. Ta może zostać osiągnięta tylko i wyłącznie, gdy szybko i sprawnie dostarczymy zamówiony towar. Niezbędna zatem jest optymalizacja procesów, które prowadzą do sfinalizowania zamówienia.

Niezależnie od tego, w jakiej branży obsługujemy swoich Klientów, musimy liczyć się z tym, że mogą oni pójść do konkurencji i już więcej nie skorzystać z naszych usług. Ponieważ teraz często istnieje niewielka różnica pomiędzy naszymi produktami, a tymi oferowanymi przez inne firmy, musimy wykazać się dużą zwinnością i przekonać ludzi do własnych rozwiązań. Klienci przede wszystkim zwracają uwagę na to, czy byli obsługiwani priorytetowo, a cała procedura zakupy i odbioru towaru przebiegła bez zakłóceń.

Jeśli prowadzimy magazyn, centrum dystrybucyjne lub punkt sprzedaży, niezbędnym elementem wyposażenia jest czytnik kodów kreskowych. Taki sprzęt musi być dobrany optymalnie w odniesieniu do rodzaju skanowanych kodów, ich ilości w ciągu dnia pracy, a także warunków otoczenia. W pierwszym przypadku możemy mieć do czynienia z regularnymi kodami kreskowymi lub też kodami 2D (np. QR, Datamatrix). Warto odnotować, że skanery zdolne do odczytu kodów 2D (czyli tzw. “Imagery”) mogą również czytać kody 1D, ale w drugą stronę niestety jest to niemożliwe.

Do odczytu dużej ilości kodów w ciągu dnia potrzebny będzie szybki i niezawodny skaner. To właśnie wysoka prędkość odczytu, a także zdolność do odkodowania informacji ze zniszczonych lub źle wydrukowanych kodów, jest gwarantem szybko przeprowadzonego procesu skanowania, a co za tym idzie, szybszej kompletacji całego zamówienia.

Wytrzymałość na zgubne dla elektroniki warunki otoczenia również nie jest bez znaczenia. Producenci na szczęście zadbali o to, aby czytniki kodów nadawały się do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach. Do największych wyzwań można wykorzystać przemysłowe czytniki kodów kreskowych, które poradzą sobie z pracą w skrajnych warunkach. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie kolektorów danych, które są de facto wzmocnionymi smarftonami, wyposażonymi w dodatkowe funkcje oraz skanery kodów kreskowych (również 2D). Takie mobilne komputery stanowią często podstawowe wyposażenie pracowników firm kurierskich, którzy mogą bez najmniejszych problemów dostarczać paczki i rejestrować przebieg swoich zadań.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%